2022-02-24

Dzień matematyki w Przedszkolu Publicznym w Pleśnej


W dniu 24.02.2022 roku w każdej grupie przedszkolnej zdobywaliśmy Dyplom Mistrza Matematyki.W tym dniu przeliczania, klasyfikowania, dodawania, odejmowania, rozwiązywania wszelkiego rodzaju działań nie było końca. Jak się okazało, matematykę uwielbiają wszystkie dzieci. Okazało się, że niektóre zagadki matematyczne są już dzieciom dobrze znane. Przedszkolaki w małych zespołach świetnie radziły sobie w ich rozwiązywaniu. W ten dzień przypomniały sobie nazwy figur geometrycznych. Śmiechu i zabawy nie było końca. Pracując w zespołach dzieci bardzo dobrze się porozumiewały, miło spędzały czas.Dzieci zrozumiały, że matematykę można dostrzec wszędzie – zaczynając od kolorów, kształtów, liczb, zbiorów, kierunków położenia przedmiotów a skończywszy na wielkości, ciężarze, przybywaniu i ubywaniu, porach roku, miesiącach, dniach tygodnia, godzin… Zrozumiały, że matematyka jest wszędzie i że towarzyszy nam w życiu cały czas.

Element zostanie usunięty i nie będzie można go przywrócić