Warsztaty- Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego PDF Drukuj Email
środa, 06 września 2017 07:03

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty zajęć twórczych przeznaczonych dla WSZYSTKICH zainteresowanych odkryciem i/lub rozwinięciem swoich zdolności artystycznych i manualnych. Fachowa opieka i prowadzenie w połączeniu ze wspaniałą atmosferą wspierającą proces twórczy, w niezwykły sposób pozwalają oderwać się od codziennych problemów, stresów i zawrotnego tempa życia. Gorąco zachęcamy do kreatywnego i twórczego spędzania czasu, dającego mnóstwo satysfakcji zarówno z samego procesu tworzenia, odkrywania swoich talentów i zdolności, jak i własnoręcznie wykonanego dzieła. Poniżej prezentujemy wykaz najbliższych warsztatów realizowanych w 2017 przez Stowarzyszenie GRUPA ODROLNIA w ramach partnerskiego projektu.:

Szycia i zdobienia haftem serwety - 04.09.2017-30.09.2017

W ramach zajęć teoretycznych i praktycznych uczestnicy zapoznają się z materiałami najczęściej używanymi do szycia serwet.  Podczas zajęć praktycznych będzie możliwość poznania  ściegów ręcznych potrzebnych do szycia i zdobienia haftem serwety takich jak: fastrygowy, pętelkowy, za igłą, stębnowy, krzyżykowy, kryty, dziergany.

Sztuka ludowa malarstwo - plener - 11.09.2017- 30.09.2017

Na warsztatach będzie możliwość poznania różnorodnych technik malarskich. Zajęcia praktyczne będą się odbywać w plenerze, podczas których uczestnicy poznają tajniki kilku technik malarskich. Dzięki zdobytej wiedzy wykonają pracę nawiązującą do dawnej sztuki ludowej. Celem zajęć jest poznanie zasad kompozycji, nauka proporcji i konstruowania postaci i przedmiotów, uwrażliwienie na kolor, nauka samodzielnego przygotowania podobrazi.

Decoupage - 2.10.2017-30.10.2017

Zajęcia teoretyczne pozwolą na poznanie historii zdobienia przedmiotów metodą decoupage, poznania podstawowych materiałów i narzędzia wykorzystywanych w technice decoupage. Podczas warsztatów praktycznych uczestnicy własnoręcznie przyozdobią styropianowe i drewniane materiały wykorzystując poznane techniki.

Ludowe ozdoby świąteczne - 2.11.2017- 30.11.2017

Na warsztatach, po wprowadzeniu teoretycznym na temat ludowych ozdób świątecznych, uczestnicy wykonują samodzielnie pod okiem instruktora jedną lub kilka ozdób świątecznych (w zależności od tematu zajęć, wybranego wzoru, jego stopnia skomplikowania i zaangażowania osoby tworzące). Do dyspozycji warsztatowiczów przygotowane będą wzorcowe ozdoby i szablony z elementami poszczególnych dekoracji oraz wszystkie niezbędne materiały i narzędzia do pracy. Proponowane tematy warsztatów: ludowe pająki – krystaliczne konstrukcje przestrzenne wykonywane ze słomek i bibuły wieszane w domach pod sufitem, aniołki i gwiazdki ze słomy, bożonarodzeniowe światy, gwiazdki i kołyski z opłatka, wiklinowe dekoracje bożonarodzeniowe (gwiazdki, łańcuchy, choinki, aniołki, zabawki choinkowe).

Wypieki pieników tradycyjnych i zdobienia ręcznego – 1.12.2017-17.12.2017

Uczestnicy zajęć zapoznają się z tradycjami wyrobu piernika oraz jego rodzajami Samodzielnie zagniotą ciasto piernikowe i wypełnią nim wybrane formy, oraz odtworzą zaprojektowane ozdoby piernikowe. Stworzone pierniki zostaną wypieczone w piecu. Powstałe prace uczestnicy zabiorą do domu.

Bezpłatne warsztaty realizowane są w ramach partnerskiego projektu „Nasze Pogórze, Nasze Tradycje”, współfinansowanego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego osi 6 Dziedzictwo regionalne, działanie 6.1 Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Podziałanie 6.1.3 Rozwój instytucji kultury oraz udostępnianie dziedzictwa kulturowego.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres:

Stowarzyszenie GRUPA ODROLNIKA 33-114 Rzuchowa 1.

Liczba miejsc jest ograniczona, wobec czego obowiązują wcześniejsze zapisy poprzez formularz zamieszczony na stronie www.grupa.odrolnika.pl oraz www.cpl.odrolnika.pl.

Wszelkie pytania prosimy kierować pod nr telefonu tel. 14 307 05 01

Poprawiony: środa, 06 września 2017 21:55

Ogłoszenie PDF Drukuj Email
środa, 26 lipca 2017 11:22

Rozpoczęcie nowego roku przedszkolnego 2017/18- dnia 4.09.2017 roku ( poniedziałek). Przedszkole będzie czynne od godziny 6.00-17.00.Zebranie z Rodzicami dzieci uczęszczających do przedszkola odbędzie się 5.09.2017 roku ( wtorek) o godz. 16.30.

Poprawiony: środa, 30 sierpnia 2017 06:50

Lato w ogrodzie przedszkolnym PDF Drukuj Email
czwartek, 22 czerwca 2017 14:57

Dyżur wakacyjny w Przedszkolu Publicznym w Pleśnej PDF Drukuj Email
wtorek, 20 czerwca 2017 13:46

Informujemy Rodziców, którzy zapisali  dzieci na dyżur wakacyjny ( zapłacili z góry za pobyt dziecka na dyżurze wakacyjnym do dnia 14.06.2017 roku), że dyżur wakacyjny w Przedszkolu Publicznym w Pleśnej będzie w dniach od 17.07.2017 r. do 28.07.2017 roku.

Wycieczka na bajkę pt. "Kozucha kłamczucha" PDF Drukuj Email
wtorek, 13 czerwca 2017 13:38

Tuż przed wakacjami - 13.06.2017 roku Centrum ,Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna wraz z Zespołem Szkolno- Przedszkolnym w Rzuchowej zaprosiło naszych przedszkolaków na przedstawienie pt. "Kozucha klamczucha" przygotowane przez grupę teatralną "Szpaki".Byla to bardzo pouczająca bajka o pewnej sprytnej kózce, która dla zabawy i swojej wygody kłamie jak najęta. Skłonność do kłamstwa omal nie doprowadziło jej do zguby. Bajka w uczy dzieci, że kłamać nie warto.Niech ta zasada zawsze dzieciom towarzyszy podczas nadchodzących wakacji!

Poprawiony: wtorek, 13 czerwca 2017 15:16

Niech żyją wakacje! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 czerwca 2017 14:51

"Coraz bliżej są wakacje i przedszkola czas się kończy,
już niedługo plecak wezmę,nowa czeka już przygoda.

Przyszło do nas dzisiaj lato.
Hej, dzieciaki! Co wy na to?
Słońce grzeje, woda chłodzi,
Trochę lodów nie zaszkodzi".

Wszystkich dzieciom, nauczycielom i pracownikom naszego przedszkola życzymy slonecznych wspaniałych wakacji.

Poprawiony: poniedziałek, 12 czerwca 2017 14:58

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»