Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
czwartek, 20 listopada 2014 11:03

PRAWA DZIECKA

Niech się wreszcie każdy dowie
I rozpowie w świecie całym,
Że dziecko to także człowiek,
Tyle, że jeszcze mały.
Dlatego ludzie uczeni, Którym za to należą się brawa,
Chcąc wielu dzieci los odmienić,
Stworzyli dla was mądre prawa.
Więc je na co dzień i od święta - Spróbujcie dobrze zapamiętać!

Tak się tu w wiersze poukładały
Prawa dziecka na całym świecie,
Byście w potrzebie z nich korzystały
Najlepiej jak umiecie.

Na podst. Konwencji o Prawach Dziecka

Poprawiony: czwartek, 20 listopada 2014 11:32
Więcej…
 
Bajka muzyczna pt. "Czerwony Kapturek" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
czwartek, 13 listopada 2014 13:45

Dnia 21.11.2014 roku ( piątek) wyjazd do Tarnowa na bajkę muzyczną pt. "Czerwony Kapturek". Śniadanie dla dzieci w tym dniu godz. 7.45. Przedstawienie- godz. 9.00.Powrót na obiad ok. godz. 12.00.

Poprawiony: poniedziałek, 17 listopada 2014 14:22
 
Przedszkolaki w dniu Wszystkich Świętych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
środa, 29 października 2014 08:50

Przedszkolaki  z naszego Przedszkola wiedzą co to Uroczystość Wszystkich Świętych. Dzieci w tych szczególnych dniach  zapalą znicze na grobach wojskowych i grobie naszej patronki przedszkola. Nauczyciele dbają o to, aby dzieci wiedziały jak należy zachować się na cmentarzu oraz aby kultywowały tradycję związaną z Dniem Wszystkich Świętych,Dniem Zadusznym i Dniem Niepodległości. W listopadzie w związku z tym pamietają także o bohaterach, którzy walczyli o niepodległość,przedszkolaki zapalą znicze i złożą kwiaty na grobach żołnierzy.

Poprawiony: poniedziałek, 10 listopada 2014 12:37
Więcej…
 
Spotkanie z fotografikiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
środa, 22 października 2014 08:27

Dnia 22.10.2014 roku rozpoczeliśmy w przedszkolu akcję" Poznajemy ciekawe zawody". Zaprosiliśmy  do przedszkola fotografika Pana Jacka Płanetę,który opowiedział nam o swojej pracy i pasji. Przedszkolaki obejrzały profesjonalny aparat, poznały jego budowę, zasadę działania. Pstryknięcie dobrego zdjęcia to jednak zadanie niełatwe. Nasz gość wytłumaczył dzieciom, co wpływa na kompozycję zdjęcia – czyli jak zrobić dobre zdjęcie.  Podczas pogadanki dzieci dowiedziały się również, że podstawą pracy fotografa jest nie tylko talent, ale także praca, doświadczenie, ciągłe szkolenie oraz wyrabianie tak zwanego „fotograficznego oka”.

Poprawiony: czwartek, 23 października 2014 17:08
Więcej…
 
Warsztaty komputerowe dla przedszkolaków"Klik i umiem to w mig" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
wtorek, 21 października 2014 13:57

Dnia 23.10.2014 roku dla 3 najstarszych grup przedszkolnych zostały zorganizowane  w CKS i P Gminy Pleśna  warsztaty komputerowe pod hasłem "Klik i umiem to w mig".Zajęcia informatyki skierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym. Mają na celu wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci.Przedszkolaki uczą się do czego może służyć komputer. Poznają jego podstawowe elementy. Uczą się słownictwa związanego z pracą na komputerze, rozróżniają ikony programów i dokumentów. Poznają również nazwy elementów systemu znajdujące się na ekranie komputera.Sprawnie posługują się myszą rozpoczynając od rysowania podstawowych figur prostych dochodząc do komponowania złożonych elementów na płaszczyźnie w formie prac plastycznych . Dzieci poznają barwy podstawowe i pochodne stosują je w swoich pracach plastycznych. Operując myszą wykorzystują również prawy i lewy jej przycisk, przesuwają oraz modyfikują elementy rysunku.

Poprawiony: sobota, 25 października 2014 13:38
Więcej…
 
Pasowanie na przedszkolaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
poniedziałek, 20 października 2014 08:29

Dzień 20 października pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 letnich z Przedszkola Publicznego w Pleśnej i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania  oraz mały słodki upominek.Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania, nabytych przez 2 miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

Poprawiony: wtorek, 21 października 2014 20:28
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 29

Joomla 1.5 themes, hosting company.