W przedszkolu świętujemy Dzień Nauczyciela PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
czwartek, 14 października 2021 21:13

Dnia 14.10.2021 r.przedszkolaki składały nauczycielom i pracownikom obsługi życzenia okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej.

"Każdy przedszkolak dziś myśli, jak Wam dziękować kochane, bo wszystkie o nas jesteście zatroskane. Że trudno z dziećmi czasem, wiecie o tym sami, lecz potrafimy przecież być dobrzy i kochani.

Dlatego w Dniu Waszego święta pięknie się kłaniamy, serdeczne życzenia z głębi serc składamy. Pamiętajcie co dobre, nie pamiętajcie złego życzymy wam WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!"

Poprawiony: czwartek, 14 października 2021 21:21
Więcej…
 
Wizyta na Dworcu Kolejowym w Pleśnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
czwartek, 14 października 2021 21:07

Dnia 14.10.2021 r. przedszkolaki z gr. II,III,IV,V, VI udały się na wycieczkę na DWORZEC KOLEJOWY w naszej miejscowości. Celem naszej wyprawy było zwiedzanie stacji kolejowej, nastawni, obserwowanie peronu. Poznaliśmy charakter pracy ludzi na kolei. Dzieci poznały zasady bezpiecznego przejścia i przejazdu przez tory oraz pracę dyżurnej ruchu, która z pasją opowiadała i pokazywała jak przestawia zwrotnice, nadaje sygnały innym pociągom, ustawia drogę przebiegu pociągów, zamyka i otwiera rogatki , aby pociągi bezpiecznie jechały dalej. Dzieci mogły także dotknąć i włączyć niektóre urządzenia. Wszyscy przekonaliśmy się, jak bardzo odpowiedzialna jest to praca.

Poprawiony: czwartek, 14 października 2021 21:30
Więcej…
 
Konkurs plastyczny dla przedszkolaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
wtorek, 12 października 2021 21:40

Zapraszamy przedszkolaków do udziału w konkursie plastycznym

Poprawiony: wtorek, 12 października 2021 21:47
 
Promujemy zdrowe odżywianie u przedszkolakow PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
poniedziałek, 11 października 2021 21:03

Mamy jesień, za nią nadchodzi zima - okres zmieniających się warunków pogodowych. Kapryśna pogoda niesie ze sobą większą szansę na infekcje, przeziębienia, przechodzące niejednokrotnie w poważniejsze choroby.  Najlepszy sposób na zwalczanie chorób to właściwy sposób odżywiania. W kreatywny sposób uczyliśmy się zasad zdrowego żywienia. Dzieci uczyły się, że jesień to czas, kiedy w Polsce dostępnych jest wiele świeżych sezonowych warzyw i owoców. Jedząc owoce i warzywa, typowe dla danej pory roku zapewniamy sobie najwięcej najpełniej przyswajalnych składników odżywczych. W październiku rozpoczęliśmy projekt zdrowotny pt. “Jem zdrowo i kolorowo przez cztery pory roku” -na śniadanie przedszkolaki degustowały zdrowe i ekologicznych potrawy.

Poprawiony: poniedziałek, 11 października 2021 21:17
Więcej…
 
Inaugoracja akcji " Cała Polska czyta dzieciom" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
poniedziałek, 11 października 2021 20:29

Cała Polska czyta dzieciom – kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” (do roku 2005 działającą jako: Fundacja „ABCXXI – Program Zdrowia Emocjonalnego”), mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych. Fundacja przekonuje, że czytanie dziecku dla przyjemności – 20 minut dziennie. Codziennie! – jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Jak co roku przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiuczną w Pleśnej,  w październiku rozpoczeliśmy w przedszkolu akcję czytania dzieciom pozycji  literatury dzieciecej przez osoby dorosłe.

Poprawiony: wtorek, 12 października 2021 21:39
Więcej…
 
Wizyta przedszkolaków na poczcie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
sobota, 09 października 2021 10:51

W październiku obchodzimy Dzień Poczty Polskiej, a w przedszkolu mówimy o różnych zawodach i z tej okazji przedszkolaki z gr. II,III,IV,V i VI wybrały się do Urzędu Pocztowego w Pleśnej. Zaciekawione dzieci słuchały informacji o pracy urzędnika poczty i dowiedziały się, że można tam nie tylko wysłać list czy paczkę, ale także zapłacić rachunki, pobrać pieniądze oraz załatwić wiele innych spraw. Przedszkolaki poznały też drogę listu od nadawcy do adresata i przypomniały co potrzebne jest do wysłania listu.

Poprawiony: sobota, 09 października 2021 10:57
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 94

Joomla 1.5 themes, hosting company.