Spotkanie z fotografikiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
środa, 22 października 2014 08:27

Dnia 22.10.2014 roku rozpoczeliśmy w przedszkolu akcję" Poznajemy ciekawe zawody". Zaprosiliśmy  do przedszkola fotografika Pana Jacka Płanetę,który opowiedział nam o swojej pracy i pasji. Przedszkolaki obejrzały profesjonalny aparat, poznały jego budowę, zasadę działania. Pstryknięcie dobrego zdjęcia to jednak zadanie niełatwe. Nasz gość wytłumaczył dzieciom, co wpływa na kompozycję zdjęcia – czyli jak zrobić dobre zdjęcie.  Podczas pogadanki dzieci dowiedziały się również, że podstawą pracy fotografa jest nie tylko talent, ale także praca, doświadczenie, ciągłe szkolenie oraz wyrabianie tak zwanego „fotograficznego oka”.

Poprawiony: czwartek, 23 października 2014 17:08
Więcej…
 
Warsztaty komputerowe dla przedszkolaków"Klik i umiem to w mig" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
wtorek, 21 października 2014 13:57

Dnia 23.10.2014 roku dla 3 najstarszych grup przedszkolnych zostały zorganizowane  w CKS i P Gminy Pleśna  warsztaty komputerowe pod hasłem "Klik i umiem to w mig".Zajęcia informatyki skierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym. Mają na celu wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci.Przedszkolaki uczą się do czego może służyć komputer. Poznają jego podstawowe elementy. Uczą się słownictwa związanego z pracą na komputerze, rozróżniają ikony programów i dokumentów. Poznają również nazwy elementów systemu znajdujące się na ekranie komputera.Sprawnie posługują się myszą rozpoczynając od rysowania podstawowych figur prostych dochodząc do komponowania złożonych elementów na płaszczyźnie w formie prac plastycznych . Dzieci poznają barwy podstawowe i pochodne stosują je w swoich pracach plastycznych. Operując myszą wykorzystują również prawy i lewy jej przycisk, przesuwają oraz modyfikują elementy rysunku.

Poprawiony: sobota, 25 października 2014 13:38
Więcej…
 
Pasowanie na przedszkolaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
poniedziałek, 20 października 2014 08:29

Dzień 20 października pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 letnich z Przedszkola Publicznego w Pleśnej i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania  oraz mały słodki upominek.Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania, nabytych przez 2 miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

Poprawiony: wtorek, 21 października 2014 20:28
Więcej…
 
Zajęcia otwarte w przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
czwartek, 16 października 2014 08:08

Dzięki zajęciom otwartym rodzice mogą zobaczyć jak ich dziecko funkcjonuje w grupie, czego ma szansę się nauczyć, jak wygląda jego zwykły dzień spędzony w przedszkolu. 16.10.2014 roku odbyły się zajęcia otwarte w grupie V( 6 latki) pt. "Jesienne inscenizacje", 21.10.2014 roku w grupie III "Jesienne przygotowania do zimy".

Poprawiony: środa, 22 października 2014 07:54
Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej w przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
wtorek, 14 października 2014 15:02

14 październik w przedszkolu to nie tylko Dzień Nauczyciela, to święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieciom w przedszkolu było naprawdę dobrze i bezpiecznie. Świętuje więc cały personel przedszkola. Pani intendentka, panie kucharki, panie woźne oraz pan konserwator. Bez tych wszystkich osób nauczyciel w przedszkolu nie mógłby wykonywać swoich obowiązków na najwyższym poziomie aby zapewnić dzieciom wszechstronny i harmonijny rozwój.W tym roku każda grupa wiekowa, poczynając od najmłodszych 3-latków, które dopiero rozpoczęły swoje przedszkolne życie, aż po sześciolatki przygotowała krótki występ artystyczny.Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności śpiewając, recytując. Podczas tego wydarzenia Pani Dyrektor  wręczyła nagrody  wyróżnionym wychowawcom i pracownikom obsługi.

Poprawiony: czwartek, 16 października 2014 16:37
Więcej…
 
"Czyste powietrze wokół nas"-program przedszkolnej edukacji antytytoniowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
poniedziałek, 13 października 2014 10:23

 

Przy współpracy  PSSE w Tarnowie jak co roku realizujemy w grupie dzieci 5 i 6- letnich Program edukacji antynikotynowej ,,Czyste powietrze wokół nas”. Założenia programu

  1. Ochrona dzieci przed szkodliwym wpływem dymu tytoniowego.

  2. Program ten jest adresowany do dzieci przedszkolnych, z udziałem rodziców i opiekunów.

  3. Stanowi on pierwsze ogniwo w cyklu programów antytytoniowych.

  4. Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi.

  5. Program może być rozszerzony na środowisko lokalne.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 29

Joomla 1.5 themes, hosting company.