Pan Policjant w przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
czwartek, 20 października 2016 08:42

Dnia 24.10.2016 roku ( poniedziałek) o godz. 10.30 odwiedzi nasze przedszkole- Pan Policjant.

Poprawiony: piątek, 21 października 2016 14:50
 
Dzień Edukacji Narodowej w przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
czwartek, 13 października 2016 11:09

Dnia 13.10.2016 roku odbyła się w przedszkolu uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.Pani Dyrektor Teresa Prokop podziękowała nauczycielom za ich zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do dzieci, ale także w stosunku do problemów, z jakimi od wielu lat boryka się polska oświata. Za życzliwość i serdeczność, którymi niezmiennie obdarzają dzieci. Za to także, że są twórczy i kreatywni, pełni pomysłów i ciekawych inicjatyw. Współczesny nauczyciel to osoba, która jest fachowcem w swojej dziedzinie, ale także jest sprawnym pedagogiem i psychologiem, wychowawcą  ale bardzo często osobą pomocną także ich rodzicom. Jak mało kto potrafi sprostać rosnącym z roku na rok wymaganiom, zwiększającej się ilości obowiązków, rosnącym potrzebom placówki i dzieci. Jest osobą stale dokształcającą się, powiększającą zasób swej wiedzy, szukającą ciekawych i niebanalnych rozwiązań. A przy tym wszystkim to zwykle człowiek pogodny, życzliwy i wyrozumiały.Nauczyciele w naszym przedszkolu tacy właśnie są i za to im wszyscy dziękujemy.Tradycją stało się, że z okazji Dnia Nauczyciela przyznawane są nauczycielom różnorodne nagrody i odznaczenia. W tym roku nagrody dyrektora otrzymało 3 nauczycieli i 2 pracowników obsługi. Po podziękowaniach i życzeniach były występy dzieci przygotowane na zajęciach kółka muzyczno- teatralnego.

Poprawiony: czwartek, 13 października 2016 17:53
Więcej…
 
Kółka zainteresowań w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
czwartek, 06 października 2016 10:41

Nasze przedszkole wszystkim wychowankom oferuje od października zajęcia w ramach tzw. kół zainteresowań( muzyczno- teatralnego, plastycznego z elementami matematyki, ekologicznego).Zajęcia są bezpłatne, prowadzone po podstawie programowej,dobrowolnie prowadzone przez nauczycieli w celu uatrakcyjnienia oferty edukacyjnej przedszkola oraz rozwijania zainteresowań  dzieci. Plan pracy kółek zainteresowań umieszczony jest na tablicy informacyjnej w przedszkolu.

Poprawiony: czwartek, 06 października 2016 15:39
Więcej…
 
Akcja " Cała Polska czyta dzieciom" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
czwartek, 06 października 2016 10:35

W naszym przedszkolu ruszyła coroczna akcja " Cała Polska czyta dzieciom".Zapraszamy jak co roku Rodziców naszych  dzieci do współpracy.Codzienne głośne czytanie przez dorosłego jest niezwykle skutecznym sposobem zbudowania bogatego zasobu słów, nauczenia - bez żadnych formalnych lekcji i ćwiczeń - poprawnej gramatyki i składni, a także doskonalenia mowy. Dziecku, któremu codziennie wyraźnie czytamy i dużo z nim rozmawiamy, nie będą potrzebni logopedzi i żmudne ćwiczenia wymowy. Czytanie dziecku to także najskuteczniejszy sposób wychowania człowieka z wyobraźnią, samodzielnie myślącego i mądrego, który będzie umiał sobie radzić ze zmianami w życiu.

Poprawiony: piątek, 07 października 2016 16:45
Więcej…
 
Gminny konkurs ekologiczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
czwartek, 29 września 2016 09:51

Dnia  29.09.2016 roku odbyło się w  Centrum Kultury Sportu i Promocji Gminy Pleśna rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego " Zdrowo, bo czysto". Był to konkurs plastyczny przeznaczony dla przedszkoli, punktów i oddziałów przedszkolnych z gminy Pleśna. Za udział w tym Gminnym Konkursie przedszkolaki zostaną nagrodzeni książkami i zakupione zostaną pomoce dydaktyczne o teamtyce ekologicznej dla placówki.

Poprawiony: czwartek, 29 września 2016 10:12
 
Witamy Panią Jesień PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
poniedziałek, 26 września 2016 14:56

Przedszkolaki oficjalnie przywitały nową porę roku- Jesień!

Opadają kolorowe liście i owoce drzew. Zwierzęta gromadzą zapasy na zimę. Ptaki szykują się do odlotów do ciepłych krajów. Dary jesieni - liście, kasztany, żołędzie czy suszone owoce, można wykorzystywać podczas gier i zabaw, a także zajęć plastycznych.W naszym przedszkolu w tym dniu dzieci śpiewem i jesiennymi zabawami świętowały nadejście jesieni.

Poprawiony: czwartek, 29 września 2016 17:20
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 49

Joomla 1.5 themes, hosting company.