Akcja charytatywana na rzecz dzieci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
poniedziałek, 05 grudnia 2016 09:56

  11.12.2016 r. godz. 14.30- Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna

                            AKCJA  CHARYTATYWNA

na rzecz dzieci: Izabeli Łąckiej, Emila Dziadzia, Kacpra Gąciarza 

Program atrakcje:

-bajka pt.:"Moc prezentów"

-malowanie twarzy dzieciom

-występ Zespołu muzycznego "THE COVERS" z Tarnowa

-zabawy dla dzieci z animatorem

-licytacja koszulki z autografami żużlowców z Unii Tarnów

-zakup aniołków, ciasta i piernikowych serduszek

Organizatorzy:

Przedszkole Publiczne im. Wł. Majak w Pleśnej Wójt Gminy Pleśna

przy współpracy Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna

 

 

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 05 grudnia 2016 10:05
 
Wizyta Świetego Mikołaja w przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
piątek, 25 listopada 2016 10:57

Święty Mikołaj przybył do naszego przedszkola 6.12.2016 roku o godz. 10.30.

“Wszystkie dzieci Mikołaja kochają

Wszystkie dzieci na Niego czekają.

Moc prezentów każdemu przyniesie,

Każe dziecko z prezentów się cieszy….”

Tak śpiewały dzieci w oczekiwaniu na spotkanie ze świętym Mikołajem.Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa.Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały “Mikołajowych” dzwoneczków.Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego Przedszkola, lecz zanim zaczął odwiedzać dzieci w grupach, obejrzał na wystawie przygotowane przez nich prace. Chyba był bardzo zadowolony z efektów, bo uśmiech nie schodził mu z twarzy.

Poprawiony: wtorek, 06 grudnia 2016 17:45
Więcej…
 
Zabawa andrzejkowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
wtorek, 22 listopada 2016 15:13

Zabawa andrzejkowa dla naszych przedszkolaków odbyła się dnia 28.11.2016 roku.Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada w wigilię Andrzejek. Miały one dać odpowiedź na długo oczekiwane pytania. W Wigilię Św. Andrzeja prześcigano się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość.
Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Nasze przedszkolaki w Przedszkolu Publicznym w Pleśnej również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Zebraliśmy się więc większą gromadą  by  wspólnie się pobawić, poczarować, powróżyć z Pluszowym Misiem.  Dowiedzieliśmy się co nas czeka w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie, kto spotka kogoś dawno nie widzianego, ile prezentów dostaną od Mikołaja…) i tej bardziej odległej (np. dotyczącego tego jaki zawód wybiorą przedszkolaki jak już dorosną). Było nawet czarowanie prawdziwą czarodziejską różdżką i życzenia na przyszłość. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom szczególnie, że tradycyjnie miały również krótką zabawę przy dźwiękach wesołej muzyki.

Poprawiony: poniedziałek, 05 grudnia 2016 19:22
Więcej…
 
Zebranie z Rodzicami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
wtorek, 15 listopada 2016 14:04

Dnia 1.12.2016 roku ( czwartek) o godz. 16.30-zapraszamy Rodziców na zebranie dotyczące podsumowania wstępnej obserwacji i diagnozy pedagogicznej

Poprawiony: wtorek, 15 listopada 2016 14:07
 
Przedszkolaki pamiętają o zmarłych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
piątek, 04 listopada 2016 10:36

Pamięć o zmarłych jest obowiązkiem każdego człowieka. Wprowadzając dzieci w świat wartości społeczno-moralnych, uczuć patriotycznych, nie może zabraknąć zajęć, przybliżających dzieciom naszych bohaterów narodowych, ludzi, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny. Jednym z takich zajęć była wycieczka przedszkolaków na Cmentarz Parafialny. Dzieci mogły w ciszy, zadumie, posłuchać opowieści wychowawcy na temat przeszłości naszej ojczyzny, zapalić lampki na grobie patronki przedszkola. Wśród nowych grobów i grobowców dzieci dostrzegały stare, zabytkowe pomniki. W czasie wycieczki, dzieci poznawały tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze i religii. Zrozumiały też jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

Poprawiony: wtorek, 08 listopada 2016 19:18
Więcej…
 
Pan Policjant w przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
czwartek, 20 października 2016 08:42

Dnia 24.10.2016 roku ( poniedziałek) gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Policjanta.Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe tj.112 i 997.Policjanci uświadomili dzieci o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami,a także o nie zawieraniu znajomości z obcą osobą dorosłą.Na zakończenie spotkania "Mrówka"obdarowała dzieci upominkami w postaci odblasków, a przedszkolaki dziękując za cenne rady wręczyły upominki. Dzięki takim spotkaniom, dzieci będą darzyły policję zaufaniem, do której zawsze mogą zwrócić się o pomoc.

Poprawiony: poniedziałek, 24 października 2016 17:20
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 50

Joomla 1.5 themes, hosting company.