Ogólnopolski Konkurs plastyczny „Bezpiecznie na wsi mamy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
wtorek, 22 czerwca 2021 19:58

„Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” – pod tym hasłem Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowała XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci z terenów wiejskich. Tegoroczna edycja poświęcona była działaniom prewencyjnym KRUS na przestrzeni 30 lat. Niezmiennie celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.Do tegorocznego konkursu przystąpiły dzieci z Przedszkola Publicznego w Pleśnej. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice w formacie A-3, jak najlepiej obrazującej konkursowe hasło.Minister Grzegorz  Puda podziękował uczestnikom konkursu za nadesłane prace, a wręczając nagrody pogratulował laureatom. Dzieci w rodzinach rolniczych uczone są szacunku do pracy, rodziny, przyrody. Często od najmłodszych lat pomagają rodzicom w codziennych obowiązkach gospodarskich. Dlatego tak ważne są działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci na wsi. Edukacja na temat zagrożeń to doskonała profilaktyka. Dzieci jako bardzo surowi i wrażliwi obserwatorzy świata potrafią w sposób bardzo bezpośredni, szczery oddać to co w tym świecie budzi w nich lęk. Od małego uczone ostrożności i respektu wobec świata i natury potrafią bardzo trafnie ocenić i przedstawić za pomocą obrazu wszelkie zagrożenia, których są świadome. Takie konkursy jak ten organizowany przez KRUS to doskonała profilaktyka zagrożeń. Okazja aby Dzieci poprzez swoją wyobraźnię i spostrzegawczość pokazały jak bardzo ważne jest dla nich poczucie bezpieczeństwa. Doceniam, że KRUS podejmuje wiele inicjatyw służących realizowaniu działań na rzecz zmniejszenia wypadków przy pracy rolniczej zwłaszcza jeżeli dotyczy to dzieci. Dziękuję organizatorom, a wszystkim laureatom gratuluję talentu i wyobraźni.

Za udział w tym konkursie plastycznym nasze przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i kolorowanki.

Poprawiony: wtorek, 22 czerwca 2021 20:11
 
Zakończenie roku przedszkolnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
sobota, 19 czerwca 2021 06:35

Dnia 24.06.2021 roku o godz. 10.00 w Kościele Parafialnym w Pleśnej udziałem we Mszy św.rozpoczniemy uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2020/21. Następnie w ogrodzie przedszkolnym odbędzie sie pożegnanie naszych 6 latków.

Przypominamy!Dyżur wakacyjny w miesiącu lipcu będzie w Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Rzuchowej.

Kochane Dzieci!

Szybko minął nam ten przedszkolny rok… Zaczyna się najpiękniejsza pora  – wakacje… To czas letnich kąpieli, słońca, długich spacerów i ciekawych przygód. Życzymy Wam, by  wakacje były bezpieczne, pełne wrażeń, nowych kolegów, miejsc i zabaw. A gdy już odpoczniecie – wracajcie do przedszkola roześmiane i opalone. Będziemy na Was czekać…

Drodzy Rodzice!

Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony rok i życzymy, byście w tych letnich, wakacyjnych miesiącach znaleźli chwilę na rodzinny wypoczynek, na ulubioną aktywność, na realizowanie marzeń. Niech wakacje będą dla Was bezpieczne i niech Wam sprawią wielką frajdę!

Dyrektor Przedszkola Publicznego w Pleśnej,

Nauczyciele i wszyscy pracownicy

Poprawiony: wtorek, 22 czerwca 2021 19:55
 
Konkurs matematyczny " Figurolandia" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
sobota, 19 czerwca 2021 06:24

Głównym celem konkursu matematycznego " Figurolandia" było promowanie w wśród przedszkolaków matematyki i pobudzanie dzieci aktywności twórczej; utrwalenie poznanej wiedzy na temat własności figur geometrycznych i zastosowania wiedzy w codziennym życiu.Prace przedstawione były w formie plastycznej, wybraną  techniką.O ocenie decydowały walory artystyczne i pomysłowość  oraz estetyka wykonania pracy.Wszystkie grupy starsze, które brały udział w konkursie otrzymały pozytywne oceny oraz dyplomy.

Poprawiony: wtorek, 22 czerwca 2021 19:53
Więcej…
 
Rozwijanie kompetencji czytelniczych i prozawodowych w przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
poniedziałek, 14 czerwca 2021 07:23

W czerwcu zakończyliśmy akcję "Cała Polska czyta dzieciom" oraz współpracę z Gminną Biblioteką Publiczną w Pleśnej.W ramach realizacji  rocznego planu pracy i rozwijania kompetencji czytelniczych , którego celem było rozbudzanie u dzieci zainteresowania książką jako źródłem wiedzy, wartości i przyjemności, zrealizowano w tym roku przedszkolnym wiele zadań z zakresu czytelnictwa i rozwijanie orientacji prozawodowej.W poszczególnych grupach zorganizowano kąciki książki dostosowane do możliwości percepcyjnych dzieci w danym wieku. Przedszkolaki miały swobodny dostęp do książek. Dzieci wdrażane były do poszanowania książek.Na bieżąco uzupełniano zasób poszczególnych kącików książki.Nauczyciele oraz pani bibliotekarz z GBP w Pleśnej czytały dzieciom utwory literackie: baśnie, bajki, wiersze.  Pani Bibliotekarka opowiadała o swojej pracy.W każdej grupie wprowadzony jest zwyczaj czytania o stałej porze dnia.

Poprawiony: poniedziałek, 14 czerwca 2021 07:42
Więcej…
 
Dzień Dziecka w Przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
piątek, 04 czerwca 2021 20:31

W słoneczne, wtorkowe przedpołudnie 1.06.2021 r., wszystkie dzieci z naszego przedszkola zebrały się w ogrodzie przedszkolnym lub w salach, aby radośnie obchodzić swój ulubiony dzień, czyli Dzień Dziecka. Inicjatorem tego międzynarodowego święta jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Dzień Dziecka ustanowiony został w 1954 r. przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. W ramach propagowania założeń tego święta, wszystkie nasze przedszkolaki wspólnie uczestniczą w wesołych zabawach, przepełnionych radością i beztroską. Spotkanie rozpoczęło się od zabaw muzyczno - ruchowych prowadzonych kolejno przez wszystkie nauczycielki. Dzieci z uśmiechami na buziach uczestniczyły w zabawach popularnych takich jak „Kaczuchy” i „Dwóm tańczyć się zachciało” oraz zabawach tanecznych do piosenek: „Boogie - woogie”, „Ręce do góry” i „Każde dziecko parę ma”.  A po wspólnych pląsach i tańcach, przyszedł czas na swobodne zabawy terenie ogrodu lub sali, gdzie dla dzieci przygotowane zostały różnobarwne namioty, tunele, zabawy z chusta animacyjną i inne atrakcje. Każde dziecko, wedle swojego uznania i zainteresowania, mogło skorzystać z tego, co mu się spodobało. Dla  przedszkolaków rodzice zorganizowali przedstawienie pt."Piracka przygoda-na nią nigdy czasu nie jest szkoda". Na zakończenie tego wesołego i pełnego wrażeń dnia, każdy przedszkolak zabrał do domu cos slodkiego i piłkę w prezencie.

Poprawiony: sobota, 19 czerwca 2021 06:50
Więcej…
 
Europejski Dzień Sportu przedszkolakow PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
piątek, 04 czerwca 2021 19:59

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok. Sport i aktywność fizyczna mają znaczny wpływ na dobre samopoczucie obywateli. Niestety poziom aktywności fizycznej w niektórych krajach Europy nie tylko nie rośnie, lecz nawet spada. Brak aktywności fizycznej nie tylko negatywnie wpływa na społeczeństwo i zdrowie ludzkie, jest również kosztowny dla gospodarki. Ponadto sport może się przyczynić do wzmocnienia tolerancji i postaw obywatelskich w całej Europie. Promowanie roli sportu jako narzędzia włączenia społecznego pomoże stawić czoła wyzwaniom, przed jakimi stoi europejskie społeczeństwo. Europejski Tydzień Sportu ma na celu promocję sportu i aktywności fizycznej oraz pogłębianie wiedzy na temat ich licznych korzyści. Inicjatywa ta powstała z myślą o wszystkich obywatelach, bez względu na wiek, pochodzenie lub poziom sprawności. Ma umożliwić współpracę osób prywatnych, organów publicznych, ruchów sportowych, organizacji społeczeństwa obywatelskiego i przedstawicieli sektora prywatnego. Dzięki ukierunkowaniu na oddolne inicjatywy ma zachęcać Europejczyków do regularnej aktywności fizycznej i stworzyć możliwość częstszego uprawiania sportu na co dzień. Tegoroczna edycja Europejskiego Tygodnia Sportu odbyla się w maju 2021 w nowych dla nas wszystkich okolicznościach, bo związanych z rygorami pandemii COVID-19. Nie wplynęlo to jednak  na aktywny i szeroki udział w wydarzeniach sportowych przedszkolaków związanych z ETS. Nowe sytuacje dają nowe możliwości.Dnia 1.06.2021 uczestniczyly w rywalizacji sportowej przedszkolaków z naszeej gminy.

Poprawiony: piątek, 04 czerwca 2021 20:31
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 91

Joomla 1.5 themes, hosting company.