Sprzątanie świata 2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
czwartek, 23 września 2021 21:00

Już po raz kolejny nasze przedszkole przystąpiło do Akcji „Sprzątanie Świata - Polska”, w ramach polskiej edycji międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska ,,Clean up the World’’. Jego celem jest promowanie idei dbania o przyrodę, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań mających na celu wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa, ukazanie skutków zaśmiecania Świata, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska.Do Polski ,,Sprzątanie Świata’’ wprowadziła w 1994 roku założycielka Fundacji Nasza Ziemia, Pani Mira Stanisławska - Meysztowicz. Od tej pory kampania organizowana jest nieprzerwanie co roku, stając się jedną z najstarszych  i największych kampanii z zakresu edukacji ekologicznej w naszym kraju.

Poprawiony: czwartek, 23 września 2021 21:07
Więcej…
 
Dzień przedszkolaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
wtorek, 21 września 2021 20:20
Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Pleśnej obchodziły Dzień Przedszkolaka. Świętowały bawiąc się wspólnie i biorąc udział w konkursach.
Co roku w całej Polsce  przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach.Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Życzymy wszystkim dzieciom aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.
Poprawiony: wtorek, 21 września 2021 20:32
Więcej…
 
Spotkanie z Panem Policjantem w pzredszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
poniedziałek, 20 września 2021 19:38

Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Pleśnej dnia 20.09.21 r,gościły u siebie policjanta, który przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz przybliżył dzieciom specyfikę pracy policjanta.Rozmawialiśmy na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez drogę, utrwaliliśmy znajomość niektórych znaków drogowych. Dzieci zobaczyły prawdziwe policyjne kajdanki, które zaprezentował pan policjant, pałkę typu \"Tonfa\", odznakę \"Policjanta\" a także przymierzały z radością czapkę oraz kamizelkę odblaskową. Policjant zwrócił uwagę dzieci na kolor umundurowania oraz przybliżył im na czym polega praca Policjanta.Od najmłodszych lat rozwijamy w dzieciach kompetencje prozawodowe. Największą jednak atrakcją był samochód policyjny, który zaparkował na terenie naszego przedszkola. Dzieci miały okazję wsiąść i obejrzeć radiowóz. Najwięcej radości wzbudzało włączanie sygnałów alarmowych. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Poprawiony: poniedziałek, 20 września 2021 19:57
Więcej…
 
Pierwsze dni w przedszkolu. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
sobota, 18 września 2021 22:37

Czego uczymy się w przedszkolu od pierwszych chwil? Przede wszystkim:

• rozwijania empatii i uwrażliwiania na potrzeby innych,

• rozwijania inteligencji moralnej i kształtowanie umiejętności rozróżniania dobra od zła,

• rozwijania inteligencji społecznej i związanych z tym kompetencji (np. współpraca w grupie, radzenie sobie w sytuacji konfliktowej, pełnienia ról i odpowiedzialności za powierzone zadanie),

• pomagania dziecku w budowaniu poczucia własnej wartości,

• wprowadzenia w świat uniwersalnych wartości,

• rozwijania inteligencji emocjonalnej i związanych z tym kompetencji (np. rozpoznawania i nazywania emocji, poznawania sposobów radzenia sobie z emocjami).

Poprawiony: sobota, 18 września 2021 22:42
Więcej…
 
Wycieczka przedszkolaków do OSP Pleśna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
sobota, 18 września 2021 22:01

Pędzi wielki wóz strażacki i syreny alarmują
By do ognia się nie zbliżać – wszystkich ludzi informują.
Taki strażak to bohater – chociaż dym go szczypie w oczy
Ryzykuje życie stale, z ogniem walkę musi stoczyć.

Nie jeden z przedszkolaków marzy o tym, by zostać strażakiem. Aby więc przekonać się, jak wygląda niezwykle trudna praca strażaka 16 września 2021 r. dzieci z 4 grup wiekowych  Publicznego Przedszkola w Pleśnej  wybrały się na wycieczką do remizy strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Pleśnej.

Poprawiony: sobota, 18 września 2021 22:07
Więcej…
 
Informacja dla Rodziców naszych przedszkolaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
wtorek, 31 sierpnia 2021 20:10
  Szanowni Rodzice
  Wielkimi krokami zbliża się wrzesień, rozpoczynamy rok szkolny 2021/2022. Wszystkie dzieci zapraszamy 1 września. Uroczysta Msza Św. inaugurująca rok szkolny związana ze świętem patronki przedszkola będzie pod koniec września.
  Przypominamy, że nadal pracujemy w reżimie sanitarnym - obowiązują procedury wewnętrze, takie jak w poprzednim roku przedszkolnym- maseczki, dezynfekcja rąk, dzieci odbierają panie woźne i mierzą temperaturę, dlatego wszystkich prosimy 1 września o podpisanie zgód podczas przyprowadzenia dziecka do przedszkola.
  Rodzice dzieci które rozpoczynają edukację przedszkolną przez pierwszy tydzień mogą wchodzić i przebierać swoje dzieci. Pozostali rodzice przekazują dzieci paniom woźnym, które mierzą temperaturę przy wejściu, a następnie przebierają dzieci i zaprowadzają do sal dydaktycznych.
  Zebrania z rodzicami odbędą się 2 września, na których zostaną przekazane wszelkie informacje dotyczące pobytu dzieci w przedszkolu. Najpierw będą zebrania ogólne, dlatego na godzinę 16.30 zapraszamy rodziców dzieci z gr. I, II, III, a na 17.00 rodziców dzieci z gr. IV, V, VI. Po zebraniu ogólnym zapraszamy Państwa na spotkania w grupach w wychowawcami.
  Przypominamy o obowiązkowym zakładaniu maseczek w budynku przedszkola.
  Dziękujemy.
Poprawiony: wtorek, 31 sierpnia 2021 20:15
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 92

Joomla 1.5 themes, hosting company.