Sprzątanie świata 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
piątek, 23 października 2020 07:34

Jest rok 2020, a my przedszkolaki 22 października. wyruszamy posprzątać Polskę! I choć tegoroczna Akcja niewątpliwie będzie się różnić od poprzednich edycji z powodu pandemii to postanowiliśmy posprzątać nasz ogród przedszkolny.

Poprawiony: piątek, 23 października 2020 07:43
Więcej…
 
Apel PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
wtorek, 20 października 2020 16:38
Szanowni Państwo
Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek i dezynfekcji rąk przed wejściem do przedszkola oraz o tym, że nie przyprowadzamy dzieci przeziębionych i tych, które miały kontakt z osobami zakażonymi Covid-19 lub osobami przebywającymi na kwarantannie. Informacja ta dotyczy również osób, które przyprowadzają i odbierają dzieci.
Dziękujemy.
Poprawiony: wtorek, 20 października 2020 16:43
 
Przedszkole miejscem nauki i zabawy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
niedziela, 18 października 2020 12:44

Dzieci w przedszkolach uczyły się, uczą i będą uczyły. Nauka w przedszkolu nie polega na siedzeniu przy stoliku nad książką i zeszytem lub pakietami edukacyjnymi, lecz na różnego typu zabawach, dzięki którym bawiąc się zdobywają wiadomości i umiejętności z różnych dziedzin nauki. Dziecięca zabawa tak niedoceniana przez dorosłych to bardzo złożony i skomplikowany proces edukacyjny i wychowawczy przygotowujący dzieci do szkoły. Przeanalizuję wybrane typy dziecięcych zabaw z punktu widzenia intensywności procesu uczenia się i przygotowania do pełnienia roli ucznia. Przedszkole jest miejscem, w którym dzieci mają okazję do gromadzenia różnych doświadczeń, od chwili, gdy się rozbiorą w szatni aż do momentu, gdy pod opieką dorosłych opuszczają przedszkole. Ze względu na intensywność uczenia się dzieci na terenie przedszkola można wyróżnić kilka obszarów aktywności gdzie najważniejszą rolę odgrywają kompetencje kluczowe:

- zabawy spontaniczne: realizowane są w czasie, gdy dzieci mogą bawić się według własnego uznania i zainteresowań;

- zabawy dydaktyczne: sytuacje, w których nauczyciel proponuje dzieciom zabawę i kieruje nią;

- zajęcia edukacyjne: to czas organizowany przez nauczyciela wypełniony zajęciami dydaktycznymi, w których uczestniczą wszystkie dzieci w grupie lub wybrane z jakiegoś powodu;

- wydarzenia, w których uczestniczą dzieci, typu: przedstawienia teatralne.

- sytuacje regulujące pobyt dziecka w przedszkolu: takie jak ubieranie się, spożywanie posiłków, pełnienie dyżurów, sprzątanie itp.

Poprawiony: wtorek, 20 października 2020 16:35
Więcej…
 
Jesienne prace plastyczne przedszkolaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
środa, 14 października 2020 17:45

Przedszkolaki  lubią wykonywać różne prace plastyczne.Liście jesienią mają piękne barwy i jest to świetna okazja by pokazać dzieciom jak łączyć barwy, bawić się kolorami, łączyć je.

Poprawiony: środa, 14 października 2020 17:57
Więcej…
 
Tropem pani Jesieni- jesienne podchody PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
środa, 14 października 2020 08:37
Szalone gry i zabawy, wielkie i małe odkrycia na świeżym powietrzu nie kończą się wraz z latem! Jesień to również wspaniała okazja do spędzania czasu na zewnątrz. Zresztą prawdziwi poszukiwacze przygód nie boją się żadnej pogody. Wystarczą przecież ciepłe, dostosowane do warunków ubrania i można ruszać w teren. Jesienne podchody "Tropem Pani Jesieni" to 10 pomysłów na jesienne swawole!
Poprawiony: środa, 14 października 2020 08:45
Więcej…
 
Akcja "Cała Polska czyta dzieciom" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
niedziela, 04 października 2020 09:49

Rozpoczęliśmy coroczną akcję pt. " Cała Polska czyta dzieciom".W tym roku szkolnym naszym celem jest propagowanie czytelnictwa u dzieci najmłodszych. Skupiamy się na tym, aby w dzieciach rozwijać wrażliwość na tekst i żywe słowo oraz kształtowanie prawidłowej wymowy.Wracamy do klasyki literatury dziecięcej aby wychować przedszkolaka na przyszłego wrażliwego i dociekliwego czytelnika.

Poprawiony: niedziela, 04 października 2020 13:58
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 90

Joomla 1.5 themes, hosting company.