Pasowanie na przedszkolaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
poniedziałek, 20 października 2014 08:29

Dzień 20 października pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 letnich z Przedszkola Publicznego w Pleśnej i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania  oraz mały słodki upominek.Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania, nabytych przez 2 miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

Poprawiony: poniedziałek, 20 października 2014 17:17
Więcej…
 
Zajęcia otwarte w przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
czwartek, 16 października 2014 08:08

Dzięki zajęciom otwartym rodzice mogą zobaczyć jak ich dziecko funkcjonuje w grupie, czego ma szansę się nauczyć, jak wygląda jego zwykły dzień spędzony w przedszkolu. 16.10.2014 roku odbyły się zajęcia otwarte w grupie V( 6 latki) pt. "Jesienne inscenizacje".

Poprawiony: czwartek, 16 października 2014 16:36
Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej w przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
wtorek, 14 października 2014 15:02

14 październik w przedszkolu to nie tylko Dzień Nauczyciela, to święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieciom w przedszkolu było naprawdę dobrze i bezpiecznie. Świętuje więc cały personel przedszkola. Pani intendentka, panie kucharki, panie woźne oraz pan konserwator. Bez tych wszystkich osób nauczyciel w przedszkolu nie mógłby wykonywać swoich obowiązków na najwyższym poziomie aby zapewnić dzieciom wszechstronny i harmonijny rozwój.W tym roku każda grupa wiekowa, poczynając od najmłodszych 3-latków, które dopiero rozpoczęły swoje przedszkolne życie, aż po sześciolatki przygotowała krótki występ artystyczny.Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności śpiewając, recytując. Podczas tego wydarzenia Pani Dyrektor  wręczyła nagrody  wyróżnionym wychowawcom i pracownikom obsługi.

Poprawiony: czwartek, 16 października 2014 16:37
Więcej…
 
"Czyste powietrze wokół nas"-program przedszkolnej edukacji antytytoniowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
poniedziałek, 13 października 2014 10:23

 

Przy współpracy  PSSE w Tarnowie jak co roku realizujemy w grupie dzieci 5 i 6- letnich Program edukacji antynikotynowej ,,Czyste powietrze wokół nas”. Założenia programu

  1. Ochrona dzieci przed szkodliwym wpływem dymu tytoniowego.

  2. Program ten jest adresowany do dzieci przedszkolnych, z udziałem rodziców i opiekunów.

  3. Stanowi on pierwsze ogniwo w cyklu programów antytytoniowych.

  4. Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi.

  5. Program może być rozszerzony na środowisko lokalne.

 
Październik - Międzynarodowym Miesiącem Dobroci dla Zwierząt PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
poniedziałek, 13 października 2014 07:09

Nasze przedszkole w dniach 7 - 31 października 2014 r. przystepuje do X  akcji charytatywnej "Przemów ludzkim gestem" .Celem tego przedsięwzięcia jest zebranie karmy oraz środków pieniężnych na leczenie zwierząt. Serdecznie zapraszamy do współpracy dzieci i przedszkolaków z regionu tarnowskiego. Po przeprowadzonej akcji charytatywnej puszka oraz zebrana karma zostanie przekazana schronisku dla zwierząt.Każda placówka otrzyma pamiątkowy certyfikat. Najbardziej zaangażowane szkoły i przedszkola zostaną zaproszone na III Galę Empatii w czerwcu 2015 r.

 

Poprawiony: poniedziałek, 13 października 2014 07:18
 
Spotkanie z policjantem- dzielnicowym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
piątek, 10 października 2014 10:12

Dnia 10.10.2014 roku odwiedził nasze przedszkole Pan Policjant- dzielnicowy. Przekazał dzieciom kilka rad jak należy zachować się na ulicy.

ZAWSZE PAMIĘTAJ:
1.Chodź lewą stroną drogi, ale prawą stroną chodnika.
2.Korzystaj z chodnika, drogi dla pieszych lub pobocza.
3.Zielone światło nie jest gwarancją Twojego bezpieczeństwa – upewnij się, że samochody się zatrzymały.
4.Zawsze wsiadaj i wysiadaj z samochodu od strony chodnika lub pobocza.
5.Nie wchodź na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd.
6.Nie wchodź na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi.
7.Idąc chodnikiem z kolegami nigdy się nie wygłupiaj! Nie popychaj kolegów!
8.Jadąc rowerem zawsze pamiętaj o założeniu kasku i ochraniaczy.

Poprawiony: sobota, 11 października 2014 07:40
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 28

Joomla 1.5 themes, hosting company.