Sprzątanie świata 2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
sobota, 05 października 2019 16:48

"Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

Akcja "Sprzątanie świata - Polska" to są proste działania, ale my już czujemy smak towarzyszącejprzygody i już się cieszymy na wiele wspaniałych rzeczy, które z tej okazji - jak co roku - wydarzą się w naszym kraju. Szczególnie właśnie zachęcamy nasze przedszkolaki do działań, dzięki którym nauczymy dzieci nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska. To bedzie sosowna w praktyce filozofia Zero Waste.To sprzątanie: zmiana - tak naszych indywidualnych nawyków, jak też zmiana procedur w instytucjach i firmach na przyjaźniejsze środowisku (np. rezygnacja z jednorazowych plastików).

Poprawiony: sobota, 05 października 2019 17:00
Więcej…
 
Przedstawienie teatralne pt. "Czarnoksiężnik z Krainy Oz" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
sobota, 28 września 2019 18:53

 Przedszkolaków zapraszamy na przedstawienia teatralne, które odbędzie się dnia 30 września 2019 roku o godzinie 12:30 -„Czarnoksiężnik z Krainy Oz” w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego BLASZANY BĘBENEK.

Poprawiony: sobota, 05 października 2019 16:48
Więcej…
 
Przyszła do nas jesień PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
sobota, 28 września 2019 18:53

Do naszego przedszkola przyszła jesień… Najpierw wszędzie pojawiły się kolorowe dekoracje, a sale przedszkolne zaczęły przypominać jesienny las. Wszystkie dzieci poczuły, że nadchodzi kolejna pora roku, mimo, że deszczowa i zimna, to również bardzo ciekawa i barwna.

Poprawiony: sobota, 28 września 2019 20:45
Więcej…
 
Spotkanie z policjatem. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
sobota, 28 września 2019 18:51
20 września 2019r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia.  Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panu policjantowi podziękowanie.
Poprawiony: sobota, 05 października 2019 16:46
Więcej…
 
Święto Patrona Przedszkola PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
sobota, 28 września 2019 18:50

Dnia 19 września nasza przedszkolna społeczność obchodziła Święto Patrona. Aby uczcić ten dzień wszystkie przedszkolaki od najmłodszych do najstarszych przyszły do przedszkola odświętnie ubrane. Uczestniczyły w uroczystej mszy świętej upamiętniającej patronkę naszego przedszkola -Władysławę Majak.

Poprawiony: sobota, 28 września 2019 20:47
Więcej…
 
Adaptacja dziecka w przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
poniedziałek, 16 września 2019 18:04

                 ADAPTACJA DZIECKA W PRZEDSZKOLU

 

Pamiętajmy, że to co nowe, trudne i nieznane nie zawsze jest złe.

Dajmy dzieciom i sobie szansę.

  Dzieci, które niedawno przekroczyły progi naszego Przedszkola czekają duże i bardzo poważne zmiany. Nawet dorośli denerwują się wchodząc w nowe środowisko, idąc do nowej pracy, zmieniając miejsce zamieszkania.

Rodzicu!

Adaptacja przebiega w różny i indywidualny sposób.

Uzależnione jest to między innymi:

 • od predyspozycji psychicznych dziecka
 • umiejętności samoobsługowych
 • od podejścia dorosłych
 •  
  Pamiętajmy, że dziecko ma prawo płakać, pozwólmy mu więc na to – wyraża ono tym swój smutek, rozładowuje napięcie, pokazuje swoją złość i chwilową niechęć, buntuje się, bo zachwiał się rytm dnia, w którym dziecko dotychczas funkcjonowało.

   

  Ten proces, przebiega jednak w bardzo różnie, aby przystosować się do nowych warunków. Uniezależnienie się od najbliższych i nawiązanie pozytywnych relacji w nowym, przedszkolnym środowisku są osiągnięciem rozwojowym dziecka, na które warto czekać.

  Rodzicu, pamiętaj! Maluszki nie potrafią się dzielić, unikajmy sytuacji powodujących stres (zagubienie zabawki, zepsucie itd.).  Proces adaptacji może trwać od kilkunastu dni do kilku miesięcy. Daj dziecku tyle czasu, ile będzie potrzebowało zróżnicowanym tempie, w indywidualny, charakterystyczny dla każdego dziecka sposób,jego doświadczeń społecznych i emocjonalnych w rodzinie.

  Różne są też przejawy adaptacji dzieci do nowych warunków życia.    UWAGA:Każde dziecko ma swój ustalony w domu rytm dnia. Ten rytm do którego maluch jest przyzwyczajony ulegnie radykalnej przemianie. Przedszkolak musi się przyzwyczaić do nowych, zupełnie odmiennych warunków panujących w przedszkolu. Usprawniajmy dzieci i pozwólmy na odrobinę samodzielności. Należy dać dziecku czas na adaptację. 

  Rodzicu, nie rezygnuj przy pierwszej nieudanej próbie,

  każdego dnia będzie lepiej!

  Dzieci często są szybciej gotowe do przedszkola niż ich rodzice.
  Bardzo ważna dla poczucia bezpieczeństwa dziecka jest uczciwość i punktualność rodzica.

  CO MOŻNA DLA DZIECKA ZROBIĆ, ABY UŁATWIĆ PROCES ADAPTACJI?

   

 • otoczyć dziecko spokojem i miłości 
 • ćwiczyć samodzielność dziecka i trening higieniczny 
 • rozwijać sprawność ruchową dziecka 
 • nie przeładowywać dziecka zajęciami dodatkowymi 
 • nie straszyć dziecka przedszkolem 
 • pokazać dziecku budynek przedszkola i jego otoczenie
   

  Rodzicom życzymy spokojnej i szybkiej
  adaptacji dzieci do warunków przedszkola.

 •  

 • Z uśmiechem witaj wraz z dzieckiem każdy nowy dzień. Wstań wcześniej, nie popędzaj dziecka.
 • W pierwszych dniach pozwalaj dziecku zabrać do przedszkola ulubioną przytulankę .
 • Rano przychodź do przedszkola wcześniej, nie na “ostatnią chwilę”, unikaj pośpiechu i nerwowych sytuacji. Wyprawa do przedszkola powinna być raczej spacerem, a nie wyścigiem z czasem!
 • Nie obiecuj swojemu dziecku nagród za pójście do przedszkola, dziecka nie można przekupywać!
 • Nie przeciągaj pożegnania w szatni, pomóż dziecku rozebrać się, pocałuj je, przytul, odprowadź do sali, życz miłej zabawy i przekaż pod opiekę personelowi przedszkola!
 • Nie ulegaj dziecku, nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu; jeśli zrobisz to choć raz, będzie wiedziało, że łzami można wszystko od rodziców wymusić.
 • Nie obiecuj dziecku, że odbierzesz je po śniadaniu /obiedzie/ skoro wiesz na pewno, że nie będziesz w stanie tego uczynić.
 • Postaraj się stopniowo wydłużać pobyt dziecka w przedszkolu.
 • Jeżeli dziecko przy pożegnaniu płacze postaraj się, żeby przez kilka dni odprowadzał je do przedszkola drugi rodzic, ten, z którym rozstania są mniej bolesne.
 • Kontroluj, co mówisz w obecności dziecka, zamiast “już” powiedz “teraz”.
 • Nie wypowiadaj się negatywnie w obecności dziecka na temat sytuacji dotyczącej pobytu w przedszkolu.
 • Nie wymagaj od dziecka, by po przyjściu do domu natychmiast opowiadało o przedszkolu, poczekaj, aż samo zacznie mówić.
 • Nie pytaj, co i ile dziecko zjadło, ale z kim i w co się bawiło oraz jak spędziło czas.
 • Chwal dziecko jak najczęściej, np. za pięknie wykonany rysunek w przedszkolu, za powitanie z uśmiechniętą buzią (w czasie wychodzenia z przedszkola)!
 • Pamiętaj: żegnaj i witaj swoje dziecko zawsze z uśmiechem!Nie płacz w obecności dziecka! Nie okazuj strachu – dziecko bardzo dobrze wyczuwa Twoje emocje!
 • Systematycznie kontaktuj się z nauczycielami, pytaj!
 • Maluszki nie przynoszą do przedszkola zabawek!
 • Wprowadzając dziecko mów: “Miłej zabawy”, “Udanego dnia”, a nie: “Bądź dzielny”, “Mama niedługo wróci” lub “Dasz radę”.
 • Poprawiony: poniedziałek, 16 września 2019 19:53
   
  «pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

  Strona 4 z 81

  Joomla 1.5 themes, hosting company.