Cała Polska czyta dzieciom PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
czwartek, 17 października 2019 20:56

Codzienne głośne czytanie przez dorosłego jest niezwykle skutecznym sposobem zbudowania bogatego zasobu słów, nauczenia - bez żadnych formalnych lekcji i ćwiczeń - poprawnej gramatyki i składni, a także doskonalenia mowy. Dziecku, któremu codziennie wyraźnie czytamy i dużo z nim rozmawiamy, nie będą potrzebni logopedzi i żmudne ćwiczenia wymowy. Czytanie dziecku to także najskuteczniejszy sposób wychowania człowieka z wyobraźnią, samodzielnie myślącego i mądrego, który będzie umiał sobie radzić ze zmianami w życiu.

Wychowany na codziennym czytaniu człowiek będzie także umiał postępować etycznie. Mądre książki przynoszą wzorce właściwych zachowań. Dzięki czytaniu i rozmowie o  problemach, które porusza książka, dzieci uczą się odróżniania dobra od zła, rozwija się ich wrażliwość moralna. Potrafią wówczas zastanowić się nad konsekwencjami własnych słów i czynów.

Poprawiony: czwartek, 17 października 2019 21:47
Więcej…
 
Jedz zdrowo i kolorowo na cztery pory roku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
czwartek, 17 października 2019 20:55

"Robię dzisiaj słodkie miny, bo jem dużo zieleniny!!!

To też Tobie proponuję, gdy się źle nam zachowujesz.

Odrzuć chipsy- weź marchewkę,

odrzuć cuksy -weź rzodkiewkę,

odrzuć cole- wybierz wodę,

dzisiaj na to mamy modę!!!!

Słodki jogurt zmień na kefir, garść orzechów, miodu kapkę,

zamiast pizzy wybierz sałatkę.

Raz w tygodniu lub czasami się zajadaj i łakociami !!!

A ten wierszyk Ci pozwoli zdrowiem cieszyć się do woli !!!"

Poprawiony: czwartek, 17 października 2019 21:47
Więcej…
 
Sprzątanie świata 2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
sobota, 05 października 2019 16:48

"Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

Akcja "Sprzątanie świata - Polska" to są proste działania, ale my już czujemy smak towarzyszącejprzygody i już się cieszymy na wiele wspaniałych rzeczy, które z tej okazji - jak co roku - wydarzą się w naszym kraju. Szczególnie właśnie zachęcamy nasze przedszkolaki do działań, dzięki którym nauczymy dzieci nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska. To bedzie sosowna w praktyce filozofia Zero Waste.To sprzątanie: zmiana - tak naszych indywidualnych nawyków, jak też zmiana procedur w instytucjach i firmach na przyjaźniejsze środowisku (np. rezygnacja z jednorazowych plastików).

Poprawiony: sobota, 05 października 2019 17:00
Więcej…
 
Przedstawienie teatralne pt. "Czarnoksiężnik z Krainy Oz" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
sobota, 28 września 2019 18:53

 Przedszkolaków zapraszamy na przedstawienia teatralne, które odbędzie się dnia 30 września 2019 roku o godzinie 12:30 -„Czarnoksiężnik z Krainy Oz” w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego BLASZANY BĘBENEK.

Poprawiony: sobota, 05 października 2019 16:48
Więcej…
 
Przyszła do nas jesień PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
sobota, 28 września 2019 18:53

Do naszego przedszkola przyszła jesień… Najpierw wszędzie pojawiły się kolorowe dekoracje, a sale przedszkolne zaczęły przypominać jesienny las. Wszystkie dzieci poczuły, że nadchodzi kolejna pora roku, mimo, że deszczowa i zimna, to również bardzo ciekawa i barwna.

Poprawiony: sobota, 28 września 2019 20:45
Więcej…
 
Spotkanie z policjatem. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
sobota, 28 września 2019 18:51
20 września 2019r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia.  Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panu policjantowi podziękowanie.
Poprawiony: sobota, 05 października 2019 16:46
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 82

Joomla 1.5 themes, hosting company.