"Czary- mary"-Andrzejki w przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
sobota, 28 listopada 2020 09:18

Zabawę andrzejkową w przedszkolu warto zaplanować w taki sposób, by był to dzień przesiąknięty magią i wróżbami. Zanurzeniu się w świecie przesądów pomogą przebrania. Ważny także jest wystrój sali. Tak zorganizowana przestrzeń na pewno posłuży wprowadzeniu atmosfery magii.

Poprawiony: poniedziałek, 30 listopada 2020 20:59
Więcej…
 
Światowy Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
środa, 25 listopada 2020 19:49

Dzień Pluszowego Misia 2020 -w tym roku w zmienionej formie w naszym przedszkolu. Pluszowy miś – ulubieniec z dzieciństwa, powiernik wielu sekretów obchodzi swoje święto co roku 25 listopada.

Poprawiony: środa, 25 listopada 2020 20:03
Więcej…
 
"Mistrz kodowania"-konkurs matematyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
wtorek, 24 listopada 2020 20:36

Programowanie staje się dziś ważnym trendem w edukacji na wszystkich poziomach kształcenia. Aby jednak młodzi ludzie z powodzeniem kodowali, powinniśmy zacząć uczyć krytycznego myślenia i kombinowania (w pozytywnym znaczeniu) jeszcze na etapie przedszkola. Nie potrzebujemy do tego wcale sprzętu komputerowego, ponieważ do nauki programowania można wykorzystać wiele elementów powszechnie obecnych w przedszkolach, na przykład układanki typu sudoku czy klocki.

Poprawiony: wtorek, 24 listopada 2020 21:01
Więcej…
 
Kodowanie na dywanie-zajęcia z programowania,rozwijanie kompetencji cyfrowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
poniedziałek, 23 listopada 2020 08:00

Gdzie się ukrył kod? Jak go znaleźć? Jak go stworzyć? Co on właściwie oznacza?

Programowanie staje się dziś ważnym kierunkiem w edukacji na wszystkich poziomach kształcenia aby dzieci z powodzeniem kodowały.Pewne umiejętności analizowania,wnioskowania możemy zaszczepić u dzieci jeszcze na etapie przedszkola i to już od 3- latków.

 

Poprawiony: poniedziałek, 23 listopada 2020 08:25
Więcej…
 
Obchodzimy w przedszkolu Święto Odzyskania Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
wtorek, 10 listopada 2020 19:16

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 10 listopada 2020 roku w trudnych warunkach panującej pandemii odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki  z grupy V podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych wykonane we wszystkich grupach wiekowych. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że mimo pandemii zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Tego dnia bowiem odbyły się także grupowe zawody " Biało- Czerwone" .Było uroczyście i kolorowo, nie zabrakło zabawy przy piosence „Jestem Polką i Polakiem”.  Był również quiz wiedzy o Polce, dzieci  utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, wydarzeń  historycznych naszej Ojczyzny. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Poprawiony: wtorek, 10 listopada 2020 19:44
Więcej…
 
Przedszkolne jesienne prace przedszkolaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
niedziela, 08 listopada 2020 10:56

Jesień to magiczna i pełna kolorów pora roku. Natura zmienia się dynamicznie i inspiruje małych artystów do tworzenia barwnych i ciekawych prac plastycznych. Dzieci poznają różne techniki plastyczne i doskonale bawią się tworząc swoje prace. Możliwości jest bardzo dużo, ale predyspozycje małych dzieci pozwalają skorzystać tylko z niektórych technik. Jesienne prace plastyczne są wspaniałym uwieńczeniem tematów omawianych w przedszkolu, które mamy okazję zaprezentować.

Poprawiony: niedziela, 08 listopada 2020 11:10
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 89

Joomla 1.5 themes, hosting company.