Zdalne przedszkole w domu-materiały do nauki i zabawy dla przedszkolaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
wtorek, 17 marca 2020 22:46

Przerwa w funkcjonowaniu przedszkola z uwagi na epidemię koronawirusa nie oznacza dni wolnych od nauki.

Rodzicu- przeczytaj dziecku ulubioną bajkę, pośpiewaj. Możesz skorzystać też z podanych niżej propozycji

-materiały dla dzieci do nauki i zabawy rozwijające myślenie matematyczne.

 

Poprawiony: sobota, 21 marca 2020 22:38
 
Ważne! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
czwartek, 12 marca 2020 20:06

    Od dnia 16 marca 2020 r. (poniedziałek) przedszkole  jest zamknięte do 25 marca br.

 Prosimy o uszanowanie apelu p. Premiera i w związku z tym  w  okresie od 12 marca
do 25 marca br. zadbajmy o to, aby dzieci pozostawały w domu, ponieważ dzieci w sposób nieświadomy mogą zarazić swoich bliskich - dziadków, zachowujmy się  odpowiedzialnie.

Informacje www.men.gov.pl

Rodzicu,

  • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone
    od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
Poprawiony: czwartek, 12 marca 2020 20:10
 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
czwartek, 12 marca 2020 19:40

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym dzień otwarty w przedszkolu-odwołany.W związku z zamknięciem  przedszkola do dnia 25.03.2020r.informację na temat prowadzenia rekrutacji do przedszkola na rok szkolny 2020/21 zostaną podane w terminie późniejszym.Istnieje możliwość pobrania wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola z naszej strony internetowej i wysłanie wniosku na e-mail przedszkola z adnotacją "wniosek o przyjęcie do przedszkola".W chwili otwarcia placówki prosimy o kontakt w celu potwierdzenia rejestracji wniosku przez przedszkole i ewentualne uzupełnienie dokumentacji.

Poprawiony: czwartek, 12 marca 2020 19:59
 
OGŁOSZENIE!BARDZO WAŻNE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
środa, 11 marca 2020 18:04

Szanowni Rodzice informujemy ,że od dnia jutrzejszego tj. 12.03.2020r. zawieszamy zajęcia wychowawczo dydaktyczne w przedszkolu.Prosimy nie przyprowadzać dzieci do przedszkola.
W wyjątkowej sytuacji, jeśli rodzic nie będzie mógł zapewnić opieki dziecku w domu w czwartek 12.03. i piątek 13.03. w przedszkolu zostanie zorganizowany dyżur.
Od poniedziałku do dnia 25.03.2020r. placówka będzie nieczynna.

Szanowni Rodzice – prosimy o zapoznanie się z Rekomendacją Ministra Edukacji Narodowej dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w zakresie profilaktyki zdrowotnej podanej poniżej oraz informacją i zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 27.02.2020r. dotyczącymi profilaktyki zdrowotnej w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem /nformacja jest wywieszona na tablicy ogłoszeń dla rodziców.

REKOMENDACJA MEN DLA DYREKTORÓW PRZEDSZKOLI, SZKÓŁ I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH

w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa.

Nauczyciele,pracownicy, uczniowie i rodzice:

-przestrzegaj podstawowych zasad higieny, w tym,np.częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania;

-korzystaj z instrukcji mycia rąk, która znajduje się w każdej toalecie i na stałówce oraz innych zasad dotyczących higieny osobistej;

-Rodzice nie posyłajcie przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły;

-jeśli nie miałeś kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;

- Rodzicu jeżeli Twoje dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopochodne, bezzwłocznie powiadom najbliższą stację sanitarno- epidemiologiczną, zgłoś się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;

- Rodzice dziecka do 8 roku życia, w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia przedszkola lub szkoły należy się zasiłek opiekuńczy ( art.32 ust.1 lit.a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, (Dz.U.2017, poz.1368);

-sprawdzaj na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.

-kontakt do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej 146217097, tel.alarmowy 602430042.

W PRZYPADKU DODATKOWYCH WĄTPLIWOŚCI ZADZWOŃ NA INFOLINIĘ MINISTERSTWA ZDROWIA LUB POINFORMUJ O JEJ DZIAŁANIU INNYCH-TEL. 800 190 590 ( CZYNNA CAŁODOBOWO}.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: środa, 11 marca 2020 20:20
 
Koncert muzyczny z serii "Jaszczur i przyjaciele" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
wtorek, 10 marca 2020 20:55

Dnia 3.03.2020 r.odbył się koncert muzyczny. Tematem kolejnego spotkania były instrumenty perkusyjne.

Poprawiony: wtorek, 10 marca 2020 21:08
Więcej…
 
Mały badacz i odkrywca PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
niedziela, 01 marca 2020 12:24

Ważnym elementem nauki poprzez zabawę jest rozwój u dzieci ich naturalnej pasji odkrywania świata poprzez min. ciekawe eksperymenty fizyczne jak zabawy badawcze.Działalność badawcza wywiera korzystny wpływ na różne sfery rozwoju dziecka, m. in. na sferę aktywności twórczej. Dzieje się tak, gdyż dziecko podejmując zabawę badawczą staje przed określonym problemem, którego rozwiązanie jest bezpośrednim celem samej zabawy. Rozwiązując ten problem różnymi metodami, zależnymi od poziomu rozwoju myślenia, dziecko prowokowane jest do wyciągnięcia wniosków, szukania zależności, określenia przyczyn i skutków. Zabawy badawcze są też świetną okazją do kształtowania się w umyśle dziecka nowych operacji umysłowych tj. : analiza, synteza, porównywanie i uogólnianie. Przy okazji dzieci rozwijają umiejętność krytycznego myślenia, wytrwałość, koncentrację uwagi, spostrzegawczość oraz poszerzają horyzonty myślowe.

Poprawiony: niedziela, 01 marca 2020 13:04
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 87

Joomla 1.5 themes, hosting company.