Warsztaty z szycia i ozdabiania haftem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
piątek, 12 kwietnia 2019 13:28

W ramach partnerskiego projektu "Nasze Pogórze, Nasza Tradycje", którego liderem jest Stowarzyszenie GRUPA ODROLNIKA, organizowane są warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół.W dniu 4 kwietnia br. odbyły się zajęcia dla przedszkolaków Przedszkola Publicznego w Pleśnej – warsztaty z szycia i zdobienia haftem serwety. W warsztatach uczestniczyły przedszkolaki z grupy I i II. Dzieci dowiedziały się co to jest haft, jak się go wykonuje, jakie są jego rodzaje oraz jakie przedmioty można ozdobić haftem. Po krótkiej części teoretycznej przystąpiliśmy do części praktycznej warsztatów, a na to dzieci czekały najbardziej.Każdy z uczestników warsztatów otrzymał swoje narzędzia do haftowania: długą czerwoną sznurówkę oraz specjalny drewniany but. Było głośno, gwarno i wesoło, a najważniejsze, że w takiej wesołej atmosferze przez zabawę dzieci poćwiczyły rączki i trudną sztukę sznurowania butów. I trzeba przyznać, ze maluchom szyło się bardzo dobrze.

Poprawiony: piątek, 12 kwietnia 2019 13:32
Więcej…
 
Warsztaty z wykonania pisanek wielkanocnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
piątek, 12 kwietnia 2019 13:22

W ramach partnerskiego projektu "Nasze Pogórze, Nasza Tradycje", którego liderem jest Stowarzyszenie GRUPA ODROLNIKA, organizowane są warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół.W dniu 11 kwietnia br. odbyły się zajęcia dla przedszkolaków Przedszkola Publicznego w Pleśnej – warsztaty z wykonania palmy wielkanocnej, pisanek. W warsztatach uczestniczyły przedszkolaki z grupy III i IV. Na zajęciach skupiliśmy się na wykonaniu pisanek metodą batikową. Dzieci dowiedziały się co to jest pisanka, jakimi metodami można ją wykonać oraz co to jest technika batikowa i jak wygląda praca taką metodą w praktyce. Dowiedzieliśmy się także, że pisanka to nie tylko pomalowane jajko kurze ale także np. gęsie czy strusie. Po krótkiej części teoretycznej przystąpiliśmy do części praktycznej warsztatów, a na to dzieci czekały najbardziej :) Każdy z uczestników warsztatów otrzymał swoje narzędzia do wykonania pisanek – specjalny patyczek i wosk. Było głośno, gwarno i wesoło, a najważniejsze, że w takiej wesołej atmosferze przez zabawę dzieci poćwiczyły rączki i trudną sztukę wykonana jajek technika batikową. I trzeba przyznać, że dzieci wykonały piękne pisanki, które na pewno trafią do wielkanocnego koszyczka.

Poprawiony: piątek, 12 kwietnia 2019 13:28
Więcej…
 
OGŁOSZENIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
piątek, 12 kwietnia 2019 11:30

Szanowni Rodzice.

 

Serdeczne zapraszamy na zebranie z Rodzicami,  które odbędzie się dnia 25.04.2019 roku ( czwartek) o godz. 16.30.

 

Celem zebrania jest przedstawienie Rodzicom wyników końcowej obserwacji i diagnozy pedagogicznej dzieci oraz omówienie przebiegu  wycieczek przedszkolnych w poszczególnych grupach przedszkolnych i innych spraw bieżących.

 

Zebranie Rady Rodziców o godz. 17.15.

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 15 kwietnia 2019 15:06
 
OGŁOSZENIE- WAŻNE!Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2019/20 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
czwartek, 28 marca 2019 12:33

Lista dzieci zakwalifikowanych do przedszkola na rok szkolny 2019/20 została wywieszona w przedszkolu na tablicy ogłoszeń.Uprzejmie prosimy Rodziców dzieci zakwalifikowanych do przedszkola o potwierdzenie w przedszkolu woli uczęszczania dziecka do dnia 5.04.2019 roku.To potwierdzenie woli jest warunkiem przyjęcia dziecka do Przedszkola Publicznego w Pleśnej.

Poprawiony: czwartek, 28 marca 2019 12:39
 
Ogłoszenie - ważne! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
piątek, 15 marca 2019 09:18

Przypominany! Zapisy nowych dzieci do Przedszkola Publicznego im. Wł. Majak w Pleśnej trwają do dnia 22.03.2019 roku. Wnioski o przyjęcie dziecka do naszego przedszkola można pobrać z naszej strony internetowej lub u Intendenta przedszkola.Lista dzieci zakwalifikowanych do przedszkola zostanie udostępniona dnia 28.03.2019 roku na tablicy ogłoszeń w przedszkolu.

Poprawiony: piątek, 15 marca 2019 09:27
 
Dzień otwarty w przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
piątek, 15 marca 2019 09:17

Przekroczenie progu przedszkola dla wielu dzieci staje się poważnym przeżyciem. Te trudne początki na równi z maluchami przeżywają rodzice i dziadkowie. Trzeba pamiętać, że wrażliwa psychika dziecięca wymaga wiele taktu i delikatności, odpowiedzialnych i przemyślanych działań. Aby proces adaptacji dziecka w przedszkolu był miłym przeżyciem, zorganizowaliśmy „Dzień Otwarty”, który odbył się 14 marca 2019 roku. Przybyli goście mieli okazję zwiedzić przedszkole, poznać bliżej ofertę edukacyjną, porozmawiać z nauczycielami oraz przekonać się jak wygląda dzień w przedszkolu. Goście obejrzeli również przedstawienie pt. " Witaj wiosno " w wykonaniu przedszkolaków z gr. IV.Przekroczenie progu przedszkola dla wielu dzieci staje się poważnym przeżyciem. Te trudne początki na równi z maluchami przeżywają rodzice i dziadkowie. Trzeba pamiętać, że wrażliwa psychika dziecięca wymaga wiele taktu i delikatności, odpowiedzialnych i przemyślanych działań.

Poprawiony: piątek, 15 marca 2019 19:01
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 79

Joomla 1.5 themes, hosting company.