Kodowanie na dywanie-zajęcia z programowania,rozwijanie kompetencji cyfrowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
poniedziałek, 23 listopada 2020 08:00

Gdzie się ukrył kod? Jak go znaleźć? Jak go stworzyć? Co on właściwie oznacza?

Programowanie staje się dziś ważnym kierunkiem w edukacji na wszystkich poziomach kształcenia aby dzieci z powodzeniem kodowały.Pewne umiejętności analizowania,wnioskowania możemy zaszczepić u dzieci jeszcze na etapie przedszkola i to już od 3- latków.

 

Poprawiony: poniedziałek, 23 listopada 2020 08:25
Więcej…
 
Obchodzimy w przedszkolu Święto Odzyskania Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
wtorek, 10 listopada 2020 19:16

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 10 listopada 2020 roku w trudnych warunkach panującej pandemii odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki  z grupy V podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych wykonane we wszystkich grupach wiekowych. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że mimo pandemii zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Tego dnia bowiem odbyły się także grupowe zawody " Biało- Czerwone" .Było uroczyście i kolorowo, nie zabrakło zabawy przy piosence „Jestem Polką i Polakiem”.  Był również quiz wiedzy o Polce, dzieci  utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, wydarzeń  historycznych naszej Ojczyzny. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Poprawiony: wtorek, 10 listopada 2020 19:44
Więcej…
 
Przedszkolne jesienne prace przedszkolaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
niedziela, 08 listopada 2020 10:56

Jesień to magiczna i pełna kolorów pora roku. Natura zmienia się dynamicznie i inspiruje małych artystów do tworzenia barwnych i ciekawych prac plastycznych. Dzieci poznają różne techniki plastyczne i doskonale bawią się tworząc swoje prace. Możliwości jest bardzo dużo, ale predyspozycje małych dzieci pozwalają skorzystać tylko z niektórych technik. Jesienne prace plastyczne są wspaniałym uwieńczeniem tematów omawianych w przedszkolu, które mamy okazję zaprezentować.

Poprawiony: niedziela, 08 listopada 2020 11:10
Więcej…
 
Pamiętamy o zmarłych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
niedziela, 01 listopada 2020 19:44

Z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych reprezentanci naszego przedszkola odwiedzili grób patronki Przedszkola Publicznego w Pleśnej na Cmentarzu Parafialnym. Przedszkolna rodzina pamięta o przyjaciołach przedszkola i ważnych osobach, których groby odwiedzimy przez cały  nadchodzący miesiąc listopad. W prywatnej modlitwie,zapaleniu znicza- oddamy im hołd za ich służbę dla dobra innych ludzi.W naszym przedszkolu dbamy,by dzieci poznawały naszą Ojczyznę, jej symbole i tradycje. Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości  prowadzimy w  przedszkolu  różne zajęcia kształtujące w dzieciach wartości patriotyczne.

Poprawiony: niedziela, 01 listopada 2020 20:13
Więcej…
 
Sprzątanie świata 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
piątek, 23 października 2020 07:34

Jest rok 2020, a my przedszkolaki 22 października. wyruszamy posprzątać Polskę! I choć tegoroczna Akcja niewątpliwie będzie się różnić od poprzednich edycji z powodu pandemii to postanowiliśmy posprzątać nasz ogród przedszkolny.

Poprawiony: piątek, 23 października 2020 07:43
Więcej…
 
Apel PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
wtorek, 20 października 2020 16:38
Szanowni Państwo
Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek i dezynfekcji rąk przed wejściem do przedszkola oraz o tym, że nie przyprowadzamy dzieci przeziębionych i tych, które miały kontakt z osobami zakażonymi Covid-19 lub osobami przebywającymi na kwarantannie. Informacja ta dotyczy również osób, które przyprowadzają i odbierają dzieci.
Dziękujemy.
Poprawiony: wtorek, 20 października 2020 16:43
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 91

Joomla 1.5 themes, hosting company.