Warsztaty z wyrabiania ozdób techniką wycinanki ludowej. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
piątek, 15 marca 2019 09:13

W dniu 7 marca br. odbyły się zajęcia dla przedszkolaków Przedszkola Publicznego w Pleśnej – warsztaty z wyrabiania ozdób techniką wycinanki ludowej. W warsztatach uczestniczyły przedszkolaki z grupy III i IV. Dzieci dowiedziały się co to jest wycinanka i jak można w prosty sposób stworzyć niepowtarzalne ozdoby. Na zajęciach zostały im zaprezentowane przedmioty ozdobione wycinanką ludową. Po krótkiej części teoretycznej przystąpiliśmy do części praktycznej warsztatów,
a na to dzieci czekały najbardziej :) Każdy z uczestników warsztatów otrzymał nożyczki i kartki papieru i rozpoczęła się praca nad przepięknymi wycinankami – dzieci robiły swoje własne wycinanki. A na koniec zajęć każde dziecko wykonało wycinankowego kurczaczka, który może swoje miejsce znajdzie w Wielkanocnym koszyczku? Było głośno, gwarno i wesoło, a najważniejsze, że w takiej wesołej atmosferze powstały piękne, własnoręcznie wykonane prace, a każda wyjątkowa, bo wykonana samodzielnie małymi rączkami dzieci.  
 

Poprawiony: piątek, 15 marca 2019 09:37
Więcej…
 
Warszaty ceramiczne dla dzieci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
piątek, 15 marca 2019 09:11

W ramach partnerskiego projektu "Nasze Pogórze, Nasza Tradycje", którego liderem jest Stowarzyszenie GRUPA ODROLNIKA, zorganizowane zostały warsztaty rękodzielnicze dla dzieci w naszym przedszkolu.W dniu 28 lutego br. odbyły się zajęcia dla przedszkolaków Przedszkola Publicznego w Pleśnej. W warsztatach ceramicznych uczestniczyły przedszkolaki z grupy I i II. Dzieci dowiedziały się co to jest ceramika, jak wygląda glina przed obróbką i jak się ją obrabia, tak aby powstały z niej cuda J Na zajęciach zostały im zaprezentowane przedmioty wykonane z gliny w różnych technikach. Po krótkiej części teoretycznej przystąpiliśmy do części praktycznej warsztatów, a na to dzieci czekały najbardziej :) Każdy z uczestników warsztatów otrzymał swój kawałek gliny i mógł z niego zrobić co chciał. Można było poćwiczyć rączki przy wyrabianiu gliny, wałkowaniu, nadawaniu jej upragnionej formy i w końcu przy wykrawaniu odpowiednich kształtów. Było głośno, gwarno i wesoło, a najważniejsze, że w takiej wesołej atmosferze powstały piękne, własnoręcznie wykonane prace, a każda wyjątkowa, bo wykonana samodzielnie małymi rączkami dzieci.

Poprawiony: piątek, 15 marca 2019 19:03
Więcej…
 
OGŁOSZENIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
piątek, 22 lutego 2019 09:58

Szanowni Rodzice.

Bardzo prosimy o uzupełnienie i wrzucenie ankiety do dnia 26.02.2019 roku do skrzynki znajdującej się w holu wejściowym w przedszkolu.

Poprawiony: piątek, 22 lutego 2019 10:02
 
Warsztaty dla dzieci z wikliniarstwa ozdobnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
czwartek, 21 lutego 2019 17:37

Grupa III i IV.

Poprawiony: czwartek, 21 lutego 2019 17:40
 
Bal karnawałowy dla przedszkolaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
piątek, 25 stycznia 2019 19:14

Przedszkole Publiczne im. W. Majak w Pleśnej serdecznie zaprasza

chętnych Rodziców z Dziećmi w wieku od 2-6 lat, które nie uczęszczają

jeszcze do naszego przedszkola na

BAL  KARNAWAŁOWY  PRZEDSZKOLAKÓW.

Bal odbędzie się w przedszkolu dnia 6.02.2019 roku ( środa)

w godz. 9.00-12.00.

W programie: wspólne gry i zabawy z przedszkolakami,

bajeczna muzyka, konkursy. gwarantujemy wyśmienitą zabawę!

Prosimy o zabranie ze sobą: dużo uśmiechu, dobrego humoru, obuwia na zmianę.

Mile widziane stroje karnawałowe.

Poprawiony: niedziela, 17 lutego 2019 19:59
Więcej…
 
Warsztaty dla dzieci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
czwartek, 24 stycznia 2019 13:14

Od miesiąca lutego 2019 roku w naszym przedszkolu rozpoczynamy cykl warsztatów dla dzieci organizowanych przy współpracy Stowarzyszenia Grupa ODROLNIKA.Warsztaty organizowane będą w ramach partnerskiego projektu pt. " Nasze Pogórze, Nasze Tradycje" realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś.6 Dziedzictwo regionalne, działanie 6.1 Rozwój dziedzictw kulturowego i naturalnego, poddziałanie 6.13 Rozwój instytucji kultury oraz udostępnianie dziedzictwa kultur.

Warsztaty z wyrabiania ludowych ozdób słomianych-gr. I,II.

Warsztaty z rzeźbiarstwa w drewnie- gr. V,VI.

Warsztaty z wikliniarstwa ozdobnego- gr. III,IV.

Poprawiony: niedziela, 17 lutego 2019 20:12
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 79

Joomla 1.5 themes, hosting company.