Przedszkole miejscem nauki i zabawy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
niedziela, 18 października 2020 12:44

Dzieci w przedszkolach uczyły się, uczą i będą uczyły. Nauka w przedszkolu nie polega na siedzeniu przy stoliku nad książką i zeszytem lub pakietami edukacyjnymi, lecz na różnego typu zabawach, dzięki którym bawiąc się zdobywają wiadomości i umiejętności z różnych dziedzin nauki. Dziecięca zabawa tak niedoceniana przez dorosłych to bardzo złożony i skomplikowany proces edukacyjny i wychowawczy przygotowujący dzieci do szkoły. Przeanalizuję wybrane typy dziecięcych zabaw z punktu widzenia intensywności procesu uczenia się i przygotowania do pełnienia roli ucznia. Przedszkole jest miejscem, w którym dzieci mają okazję do gromadzenia różnych doświadczeń, od chwili, gdy się rozbiorą w szatni aż do momentu, gdy pod opieką dorosłych opuszczają przedszkole. Ze względu na intensywność uczenia się dzieci na terenie przedszkola można wyróżnić kilka obszarów aktywności gdzie najważniejszą rolę odgrywają kompetencje kluczowe:

- zabawy spontaniczne: realizowane są w czasie, gdy dzieci mogą bawić się według własnego uznania i zainteresowań;

- zabawy dydaktyczne: sytuacje, w których nauczyciel proponuje dzieciom zabawę i kieruje nią;

- zajęcia edukacyjne: to czas organizowany przez nauczyciela wypełniony zajęciami dydaktycznymi, w których uczestniczą wszystkie dzieci w grupie lub wybrane z jakiegoś powodu;

- wydarzenia, w których uczestniczą dzieci, typu: przedstawienia teatralne.

- sytuacje regulujące pobyt dziecka w przedszkolu: takie jak ubieranie się, spożywanie posiłków, pełnienie dyżurów, sprzątanie itp.

Poprawiony: wtorek, 20 października 2020 16:35
Więcej…
 
Jesienne prace plastyczne przedszkolaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
środa, 14 października 2020 17:45

Przedszkolaki  lubią wykonywać różne prace plastyczne.Liście jesienią mają piękne barwy i jest to świetna okazja by pokazać dzieciom jak łączyć barwy, bawić się kolorami, łączyć je.

Poprawiony: środa, 14 października 2020 17:57
Więcej…
 
Tropem pani Jesieni- jesienne podchody PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
środa, 14 października 2020 08:37
Szalone gry i zabawy, wielkie i małe odkrycia na świeżym powietrzu nie kończą się wraz z latem! Jesień to również wspaniała okazja do spędzania czasu na zewnątrz. Zresztą prawdziwi poszukiwacze przygód nie boją się żadnej pogody. Wystarczą przecież ciepłe, dostosowane do warunków ubrania i można ruszać w teren. Jesienne podchody "Tropem Pani Jesieni" to 10 pomysłów na jesienne swawole!
Poprawiony: środa, 14 października 2020 08:45
Więcej…
 
Akcja "Cała Polska czyta dzieciom" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
niedziela, 04 października 2020 09:49

Rozpoczęliśmy coroczną akcję pt. " Cała Polska czyta dzieciom".W tym roku szkolnym naszym celem jest propagowanie czytelnictwa u dzieci najmłodszych. Skupiamy się na tym, aby w dzieciach rozwijać wrażliwość na tekst i żywe słowo oraz kształtowanie prawidłowej wymowy.Wracamy do klasyki literatury dziecięcej aby wychować przedszkolaka na przyszłego wrażliwego i dociekliwego czytelnika.

Poprawiony: niedziela, 08 listopada 2020 11:15
Więcej…
 
Powitanie jesieni w przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
środa, 23 września 2020 20:52

Ani się spostrzegliśmy, nadeszła jesień, która powitała nas ciepłym słoneczkiem i pierwszymi kolorowymi liśćmi. Musieliśmy na własne oczy przekonać się, czy na pewno już jest z nami, dlatego każda grupa poszukiwała Pani Jesieni na swój sposób. Zebraliśmy mnóstwo kolorowych liści, żołędzi i szyszek,
którymi ozdobiliśmy kąciki przyrody w naszych salach.

Poprawiony: sobota, 26 września 2020 18:41
Więcej…
 
WAŻNY APEL DO RODZICÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
wtorek, 15 września 2020 18:59

SZANOWNI  PAŃSTWO!

W poczuciu odpowiedzialności za zdrowie wszystkich dzieci,uczęszczających do przedszkola oraz nauczycieli i pracowników obsługi apelujemy, aby nie przyprowadzać do przedszkola dzieci, które maja katar i objawy infekcji.Obecna sytuacja epidemiologiczna wymaga od każdego z nas szczególnej ostrożności i odpowiedzialnego podejścia do sprawy.

Informujemy również, że zarówno Rada Rodziców na zebraniu w dniu 14.09.2020 r.Rada Pedagogiczna na zebraniu w dniu 15.09.2020 r. wyraziła jasno swoje stanowisko podtrzymując, że mierzenie temperatury dzieciom przy wejściu do przedszkola jest jednym ze skutecznych sposobów sprawdzania stanu zdrowie i minimalizowania skutków zachorowań wśród dzieci. W związku z powyższym jeśli Rodzic z jakichkolwiek powodów nie wyraził lub nie wyraża zgody na mierzenie temperatury przed wejściem do przedszkola zobowiązany jest do codziennego pisemnego oświadczenia o tym, że dzisiejsza temperatura dziecka oraz stan jego zdrowie pozwala na przyprowadzenie go do przedszkola.

Licząc na Państwa zrozumienie, serdecznie prosimy o odpowiedzialne potraktowanie naszego apelu.

Z poważaniem

Teresa Prokop-dyrektor przedszkola

Poprawiony: wtorek, 15 września 2020 19:22
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 91

Joomla 1.5 themes, hosting company.