Warsztaty ekologiczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
niedziela, 14 kwietnia 2019 20:32

Przedszkolaki w Pleśnej to EKO-dzieciaki”.W przedszkolu realizujemy zajęcia w ramach  warsztatów ekologicznych o tematyce związanej z ochroną przyrody. Dzieci będą zapraszane do wspólnego wykonywania krótkich inscenizacji i piosenek a także do udziału w róznych prezentacjach i zajęciach warsztatowych.

Poprawiony: poniedziałek, 15 kwietnia 2019 15:05
Więcej…
 
Koncert muzyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
niedziela, 14 kwietnia 2019 20:30

Dnia 5.04.2019 roku odbył sie kolejny koncert muzyczny z serii " Muzyczna przygoda" prowadzony przez Pracownię " Jaszczur & Przyjaciele". Temat tego koncertu to: " Grube jak tłuścioch ma te swe struny, a gdy go widzą cieszą te tłumy- KONTRABAS".

 

Poprawiony: poniedziałek, 15 kwietnia 2019 20:56
Więcej…
 
Spotkanie przedszkolaków ze szkołą-losy naszych absolwentów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
niedziela, 14 kwietnia 2019 20:27

W naszym przedszkolu od wielu lat prowadzone są działania zmierzające do niwelowania dziecięcych obaw i radosnego przestąpienia progu szkoły. Działania te mają na celu przede wszystkim wprowadzenie dzieci w świat edukacji szkolnej /tj. zapoznać  z wyglądem budynku - rozmieszczeniem sal i ich przeznaczeniem, wyposażeniem klas, sposobem prowadzenia zajęć lekcyjnych, itp., ale również umożliwienie dzieciom nawiązać przyjaźnie, zapewnić poczucie bezpieczeństwa „pod skrzydłami” starszych kolegów. Współpraca bazuje na różnorodnych formach aktywności zaczynając od zajęć warsztatowych, prezentacji teatrzyków, organizacji zawodów sportowych kończąc na nawiązywaniu koleżeńskich relacji opartych na wzajemnej sympatii. Współpraca przedszkola ze szkołą polega na świadomym i wzajemnym angażowaniu obu środowisk w podejmowane działania w celu ukazania realizowanej tematyki, projektów, programów czy zainteresowań.

Poprawiony: poniedziałek, 15 kwietnia 2019 14:53
Więcej…
 
Warsztaty z decoupage PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
piątek, 12 kwietnia 2019 13:33

W dniu 28 marca br. odbyły się zajęcia dla przedszkolaków Przedszkola Publicznego w Pleśnej – warsztaty z decoupage. W warsztatach uczestniczyły przedszkolaki z grupy V i VI. Dzieci dowiedziały się co to jest decoupage, jak się go wykonuje, jakie przedmioty mozna ozdobić techniką decoupage. Po krótkiej części teoretycznej przystąpiliśmy do części praktycznej warsztatów, a na to dzieci czekały najbardziej. Każdy z uczestników warsztatów otrzymał swoje narzędzia do wykonywania prac w technice decoupage. Było głośno, gwarno i wesoło, a najważniejsze, że w takiej wesołej atmosferze powstały piękne prace, które będą cieszyły dzieci i ich rodziców .

Poprawiony: piątek, 12 kwietnia 2019 13:36
Więcej…
 
Warsztaty z szycia i ozdabiania haftem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
piątek, 12 kwietnia 2019 13:28

W ramach partnerskiego projektu "Nasze Pogórze, Nasza Tradycje", którego liderem jest Stowarzyszenie GRUPA ODROLNIKA, organizowane są warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół.W dniu 4 kwietnia br. odbyły się zajęcia dla przedszkolaków Przedszkola Publicznego w Pleśnej – warsztaty z szycia i zdobienia haftem serwety. W warsztatach uczestniczyły przedszkolaki z grupy I i II. Dzieci dowiedziały się co to jest haft, jak się go wykonuje, jakie są jego rodzaje oraz jakie przedmioty można ozdobić haftem. Po krótkiej części teoretycznej przystąpiliśmy do części praktycznej warsztatów, a na to dzieci czekały najbardziej.Każdy z uczestników warsztatów otrzymał swoje narzędzia do haftowania: długą czerwoną sznurówkę oraz specjalny drewniany but. Było głośno, gwarno i wesoło, a najważniejsze, że w takiej wesołej atmosferze przez zabawę dzieci poćwiczyły rączki i trudną sztukę sznurowania butów. I trzeba przyznać, ze maluchom szyło się bardzo dobrze.

Poprawiony: piątek, 12 kwietnia 2019 13:32
Więcej…
 
Warsztaty z wykonania pisanek wielkanocnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
piątek, 12 kwietnia 2019 13:22

W ramach partnerskiego projektu "Nasze Pogórze, Nasza Tradycje", którego liderem jest Stowarzyszenie GRUPA ODROLNIKA, organizowane są warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół.W dniu 11 kwietnia br. odbyły się zajęcia dla przedszkolaków Przedszkola Publicznego w Pleśnej – warsztaty z wykonania palmy wielkanocnej, pisanek. W warsztatach uczestniczyły przedszkolaki z grupy III i IV. Na zajęciach skupiliśmy się na wykonaniu pisanek metodą batikową. Dzieci dowiedziały się co to jest pisanka, jakimi metodami można ją wykonać oraz co to jest technika batikowa i jak wygląda praca taką metodą w praktyce. Dowiedzieliśmy się także, że pisanka to nie tylko pomalowane jajko kurze ale także np. gęsie czy strusie. Po krótkiej części teoretycznej przystąpiliśmy do części praktycznej warsztatów, a na to dzieci czekały najbardziej :) Każdy z uczestników warsztatów otrzymał swoje narzędzia do wykonania pisanek – specjalny patyczek i wosk. Było głośno, gwarno i wesoło, a najważniejsze, że w takiej wesołej atmosferze przez zabawę dzieci poćwiczyły rączki i trudną sztukę wykonana jajek technika batikową. I trzeba przyznać, że dzieci wykonały piękne pisanki, które na pewno trafią do wielkanocnego koszyczka.

Poprawiony: piątek, 12 kwietnia 2019 13:28
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 82

Joomla 1.5 themes, hosting company.