Andrzejki w przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
środa, 27 listopada 2019 20:44

“Andrzejki” to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada. Miały one dać odpowiedź na pytanie, co kogo czeka w przyszłości. W wigilię św. Andrzeja prześcigano się więc w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycja wróżb przetrwała do dzisiaj. Obecnie “Andrzejki” są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji.W naszym przedszkolu Andrzejki obchodziliśmy 26.11.2019 roku.

Poprawiony: środa, 27 listopada 2019 21:05
Więcej…
 
Koncert muzyczny z serii Muzyczna Przygoda PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
poniedziałek, 25 listopada 2019 21:19

Koncert muzyczny w wykonaniu Zespołu Pracownia Jaszczur & Przyjaciele. Zapoznanie z rożnorodnymi stylami tanecznymi.

Poprawiony: poniedziałek, 25 listopada 2019 21:34
Więcej…
 
Zebranie z Rodzicami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
sobota, 23 listopada 2019 21:28

Dnia 28.11.19 roku o godz. 16.30 odbędą się w naszym przedszkolu zebrania z Rodzicami we wszystkich grupach przedszkolnych. Tematyka zebrań:podsumowanie wstępnej obserwacji i diagnozy pedagogicznej. Omówione zostaną także sprawy bieżące.Zapraszamy.

 
Przedszkolne Potyczki Matematyczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
sobota, 23 listopada 2019 19:14
W piątek 22.11.19 r, dzieci z czterech grup przedszkolaków, uczestniczyły w "Potyczkach matematycznych" przygotowanych w ramach kółka matematycznego. Miały okazję wykazać się swoimi umiejętnościami w różnorodnych zadaniach matematycznych, min: w łamigłówkach z elementami kodowania i programowania, przechodziły ścieżkę na orientację. Dzieci podczas zadań i zabaw doskonale bawiły w atmosferze fair-play, doświadczyły niezapomnianych emocji. Na koniec dostały pamiątkowe dyplomy oraz mile niespodzianki.
Poprawiony: sobota, 23 listopada 2019 21:28
Więcej…
 
Warsztaty ekologiczne dla przedszkolaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
sobota, 23 listopada 2019 19:06

Warsztaty przeprowadzone przez pracownika Parków Krajobrazowych w dniu 20.11.19 r. miały na celu zapoznanie dzieci z kwestią zależności środowiska naturalnego od zasobów wodnych oraz z bardzo istotną w kontekście zrównoważonego rozwoju kwestią ograniczenia zużycia tych zasobów.Warsztaty ekologiczne dla szkół i przedszkoli, pt. „Woda” zostały przygotowane w ten sposób, aby dzieci mogły aktywnie w nich uczestniczyć i uczyć się poprzez zabawę.

Po warsztatach dzieci:
  • wiedzą, że woda jest niezbędna do życia
  • znają sposoby na oszczędzanie wody
  • uświadamiają sobie, jakie zagrożenia niesie nieumiejętne gospodarowanie zasobami wodnymi
  • rozumieją, że zbyt duże zużycie wody przez jednych, powoduje spadek jakości życia u drugich
  • widzą, jak ważna jest szeroko pojęta oszczędność wody
  • lepiej pracują w grupie, potrafią współdziałać i współorganizować, wykształcają empatię.
Poprawiony: sobota, 23 listopada 2019 19:44
Więcej…
 
Warsztaty profilaktyczne dla dzieci- uzaleznienia od mass mediów. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
sobota, 23 listopada 2019 18:40

Współcześnie dzieci i młodzież żyją w świecie, który jak jeszcze nigdy dotąd, jest zupełnie innym od tego, w jakim dorastali ich rodzice, a nawet starsze rodzeństwo. Aktualnie żyje się szybko, we wzrastającym tempie przemian. To przyspieszenie wiąże się z rozwojem i postępem, ale też ma ujemne skutki, których nie zawsze da się przewidzieć.
W nowoczesnym społeczeństwie role rodziców i dzieci ulegają odwróceniu –to starsze pokolenie musi uczyć się od pokolenia młodszego, w jaki sposób funkcjonować w aktualnej rzeczywistości, gdyż wiedza i umiejętności, które sami opanowali nie są adekwatne do wyzwań stale zmieniającego się świata. Tym samym dorośli stają się coraz mniej obecni jako wzorce do naśladowania. Nieustanna zmiana stała się stałą cechą dzisiejszego społeczeństwa. Jeden z najistotniejszych wymiarów tych niezwykłych przemian i przeobrażeń wiąże się z rozwojem i upowszechnianiem nowych technologii informacji i komunikacji.Dnia 19.11.2019 roku odbyły się warsztaty profilaktyczne zorganizowane przy współpracy  z GKRPA w Pleśnej.

Poprawiony: sobota, 23 listopada 2019 18:51
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 87

Joomla 1.5 themes, hosting company.