Projekt edukacyjny " Zdrowo jem- więcej wiem!" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
czwartek, 30 stycznia 2020 12:18

Przedszkole Publiczne w Pleśnej przystąpiło do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zdrowo jem, więcej wiem!”. Za nami już I etap jesienny, w ramach którego odbyły się zajęcia edukacyjne oraz działania promujące korzyści jedzenia warzyw i owoców. Nie zabrakło także ćwiczeń ruchowych na świeżym powietrzu oraz konkursu plastycznego, celem którego było ukazanie przewagi owoców i warzyw nad słodyczami. Co miesiąc w naszym przedszkolu jeden z posiłków dla przedszkolaków organizowany jest pod hasłem  "Jedz zdrowo i kolorowo na cztery pory roku".

Poprawiony: czwartek, 30 stycznia 2020 15:06
Więcej…
 
Akcja charytatywna pt. Góra Grosza" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
czwartek, 30 stycznia 2020 11:50

Co roku, w listopadzie, grudniu i styczniu w naszym przedszkolu odbywa się wielka zbiórka monet po hasłem  "Góra Grosza". Celem na który zbierane są te drobne monety,jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Nasze przedszkolaki  nie zawiodły, każdy przyniósł tyle, ile mógł– w myśl zasady:

"Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie"

Poprawiony: czwartek, 30 stycznia 2020 17:10
 
"Mała książka- wielki człowiek" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
środa, 22 stycznia 2020 08:01

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Pleśnej wraz z filiami zaprasza przedszkolaków z Przedszkola Publicznego w Pleśnej do udziału w ogólnopolskim projekcie “Mała książka – wielki człowiek” realizowanym przez Instytut Książki. Serdecznie zapraszamy dzieci z roczników 2013-2016. Otrzymają one specjalne Wyprawki Czytelnicze, zawierającą książkę “Pierwsze czytanki dla…”, broszurę informacyjną dla rodziców “Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek.

 

Poprawiony: czwartek, 30 stycznia 2020 17:02
 
Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
wtorek, 21 stycznia 2020 21:10

"Z grzeczniutkim ukłonem, z uśmiechem radości, witamy wszystkich zebranych gości …"- takimi słowami Przedszkolaki przywitały 21.01.20 i 22.01.20 swoich Dziadków podczas uroczystości z okazji ich święta. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Z okazji Ich święta, dzieci z Przedszkola Publicznego w Pleśnej wraz z wychowawcami przygotowały ciekawe przedstawienie. Podczas występu dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki z życzeniami i prezentowały swoje umiejętności taneczne.Licznie przybyli goście zasiedli na przygotowanych dla nich miejscach i z dumą oraz kręcącą się w oku łezką oglądali występy swoich wnucząt. Dziewczynki wcieliły się w role Babć, a chłopcy w rolę Dziadków. Były to wyjątkowe chwile pełne radości i uśmiechu. Po występie artystycznym Dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, a dzieci wręczyły Im specjalnie przygotowane prezenty.

Dziękujemy Dziadkom za przybycie na uroczystość.

Poprawiony: sobota, 25 stycznia 2020 20:37
Więcej…
 
Życzenia świąteczne od przedszkolaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
poniedziałek, 16 grudnia 2019 18:26

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji przedszkolaki odwiedzają instytucje użyteczności publicznej w Pleśnej i wszystkim składają życzenia.Jak co roku dnia 20.12.2019r. w Przedszkolu Publicznym w Pleśnej odbyła się wigilia przedszkolna.

Radosnych Świąt Narodzenia Pańskiego,

pomyślnego Nowego Roku 2020,

a także wiele miłych chwil spędzonych

w gronie najbliższych

życzy Dyrekcja, Nauczyciele

i Pracownicy obsługi Przedszkola Publicznego w Pleśnej

Poprawiony: piątek, 20 grudnia 2019 18:30
Więcej…
 
Ratujmy święta- świąteczne spotkanie w Centrum Kultury w Pleśnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
poniedziałek, 16 grudnia 2019 18:12

"Ratujmy święta" to spektakl, który został wystawiony w dniu 15.12.2019 r.w Centrum Kultury w Pleśnej. Aktorami była grupa teatralna składająca się z rodziców oraz nauczycieli Przedszkola Publicznego w Pleśnej.Spektakl wystawiony został z okazji spotkania świątecznego organizowanego przez Radę Rodziców.Zaprezentowana dla przedszkolaków i mieszkańcow Pleśnej  bajka miała na celu promowanie wartości wychowawczych, wzmacnianie więzi rodzinnych i norm moralnych, a także uświadomienie najmłodszym, że największą wartością nie są otrzymywane prezenty, ale okazywanie sobie szacunku, miłości, przyjaźni, udzielanie pomocy i wzajemne wspieranie się.W trakcie tego spotkania dzieci mogły brać udział w zabawach i różnorodnych konkursach.

Poprawiony: piątek, 20 grudnia 2019 18:31
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 88

Joomla 1.5 themes, hosting company.