Rozpoczęcie roku przedszkolnego. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
wtorek, 25 sierpnia 2020 20:51

Szanowni Rodzice.

Informujemy, że trwają przygotowania do rozpoczęcia pracy naszego przedszkola od 1 września 2020r. w reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 25 sierpnia 2020 r. Przedszkole będzie czynne od godz.6.00-17.00 i pracować będzie w sześciu oddziałach.Ze względu na sytuację epidemiczną oraz opracowane procedury bezpieczeństwa związane z COVID - 19 informujemy, że w zajęciach w  przedszkolu mogą brać udział tylko dzieci zdrowe i  przed wejściem do przedszkola będzie mierzona dziecku temperatura.W wypadku wystąpienia gorączki dziecko nie może w tym dniu przebywać w placówce. Rodzice przyprowadzają dziecko tylko do drzwi wejściowych i pracownik przedszkola odprowadza dziecko do szatni i grupy( obowiązkowa dezynfekcja i maseczki, jednorazowe rękawiczki, zachowanie odległości 1,5 m.!). Dziecko do placówki nie może przynosić żadnych zabawek i innych przedmiotów.Przypominamy o zachowywaniu min. 2- metrowej odległości podczas przyprowadzania i odbierania dziecka z placówki!

W związku zachowaniem zasad bezpieczeństwa prosimy o zaopatrzenie dziecka w jego rzeczy i przybory  osobiste.

Wyprawka dla dzieci z grup I,II,III,IV:miękkie kredki ołówkowe,gumka, temperówka,2 kleje w sztyfcie,plastelina,1 blok biały techniczny A4,1 blok kolorowy techniczny A4,1 teczka A4 z gumką, ryza papieru ksero,1 pudełko chusteczek higienicznych,nożyczki,pantofle.

Wyprawka dla dzieci z grupy V i VI:miękkie kredki ołówkowe,2 miękkie ołówki,gumka,temperówka,zeszyt 16 kartkowy w wąskie dwukolorowe linie,zeszyt 16 kartkowy w kratkę,2 kleje w sztyfcie,plastelina,1 blok biały techniczny A4,1 blok kolorowy techniczny A4,2 teczki A4 z gumką,ryza papieru ksero,1 pudełko chusteczek,pantofle.

Nowe wytyczne zostały przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Dotyczą przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

Minimalna przestrzeń przypadająca na dziecko i każdego opiekuna to 1,5 m kw,opiekunowie powinni zachować dystans 1,5 m od siebie, rodzice i opiekunowie przyprowadzający dzieci powinni zachować dystans 2 m.,rodzice mogą wchodzić z dziećmi wyłącznie do przestrzeni wspólnej  z zachowaniem zasady - 1 rodzic z dzieckiem lub w odstępie od kolejnego rodzica.

Aktualne wytyczne dotyczące przedszkoli dostępne są na stronach internetowych Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

https://www.gov.pl/web/gis/wytyczne-przeciwepidemiczne-glownego-inspektora-sanitarnego-z-25-sierpnia-2020-r-dla-przedszkoli-oddzialow-przedszkolnych-w-szkole-podstawowej-i-innych-form-wychowania-przedszkolnego-oraz-instytucji-opieki-nad-dziecmi-w-wieku-do-lat-3--iv-aktualizacja

Poprawiony: środa, 26 sierpnia 2020 14:57
 
Podziękowanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
środa, 15 lipca 2020 08:02

Serdecznie dziękujemy Fundacji Polsat za wzbogacenie wyposażenia naszego przedszkola w sprzęt drukujący w ramach Akcji "DRUKUJ Z UŚMIECHEM".

Poprawiony: środa, 15 lipca 2020 08:04
 
Życzenia wakacyjne. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
wtorek, 30 czerwca 2020 08:03

Kochane Dzieci, Szanowni Rodzice!

Życzymy udanych i słonecznych wakacji wolnych od trosk życia codziennego,

dobrego wypoczynku ogrzanego słońcem, miłych spotkań, okazji do uśmiechu,

wielu chwil wartych  wspomnień i szczęśliwego, bezpiecznego powrotu do przedszkola

                                           życzy

                                   Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy

                                  Przedszkola Publicznego w Pleśnej.

 

Drodzy Rodzice.
Czas, w którym przyszło nam funkcjonować, wymagał od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy. Zdajemy sobie sprawę z tego, ile trudu wkładaliście w wychowywanie i edukację swoich dzieci, szczególnie, kiedy wielu z Was łączyło swoją pracę zawodową ze wsparciem dzieci w zdalnej nauce. Chcielibyśmy Wam serdecznie podziękować.
Poprawiony: wtorek, 30 czerwca 2020 12:12
 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
wtorek, 23 czerwca 2020 17:10

Dyrektor Przedszkola Publicznego w Pleśnej, informuje, że w tym roku szkolnym nie będzie zorganizowanego dyżuru wakacyjnego ponieważ, chęć przyprowadzenia dzieci do przedszkola zgłosiło tylko 7 rodziców. Warunkiem uruchomienia dyżuru wakacyjnego było zgłoszenie minimum 15 dzieci.

Poprawiony: wtorek, 23 czerwca 2020 17:23
 
Zdalne przeszkole w domu- "Mamo, Tato- mamy lato" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
wtorek, 23 czerwca 2020 07:21

MAMO, TATO- MAMY LATO!

1. “Lato na dywanie”- zabawa powitalna.

Dzieci wykonują ruchy adekwatne do treści utworu według własnego pomysłu.

https://www.youtube.com/watch?v=JY2LxTIkWyQ

2. „Moje skojarzenia” – tworzenie bliższych i dalszych skojarzeń z prezentowanymi obrazkami, wskazywanie pierwszych skojarzeń.

Działania dzieci Dzieci tworzą skojarzenia do prezentowanych kolejno przez Rodzica słów:

 

Poprawiony: wtorek, 23 czerwca 2020 07:53
Więcej…
 
Ogłoszenie- ważne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
piątek, 19 czerwca 2020 06:37

Szanowni Rodzice.

W dniach od 23.06.2020-26.06 2020 roku( od wtorku do piątku) w godz. 7.00-16.30 zapraszamy do odebrania rzeczy osobistych przedszkolaków.Bardzo prosimy o przyniesienie i oddanie podpisanych przez Rodziców arkuszy obserwacji dziecka i kart diagnozy dziecka 6 letniego ( arkusze obserwacji i karty diagnozy pedagogicznej rozdawaliśmy Państwu końcem kwietnia). Rodziców dzieci 6- letnich, kończących edukację przedszkolną zapraszamy do odebrania przygotowanych dla dzieci dyplomów i nagród książkowych.Prosimy o zachowanie szczególnych środków ostrożności obowiązujących w czasie epidemii koronawirusa Wszystkim przedszkolakom życzymy wspaniałych, słonecznych wakacji!.

Poprawiony: piątek, 19 czerwca 2020 09:59
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 88

Joomla 1.5 themes, hosting company.