"Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny"-Dzień Edukacji Narodowej w przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
sobota, 13 października 2012 17:15

Początki święta oświaty i szkolnictwa oraz powstania Komisji Edukacji Narodowej datuje się na dzień 14 października 1773 roku. Od tego momentu, dzieci przygotowują okolicznościowe uroczystości aby podziękować nauczycielom za trud jaki wkładają w swoją pracę.W tym roku gminny Dzień Edukacji Narodowej obchodzony był w naszym przedszkolu.Nauczyciel w przedszkolu troszeczkę inaczej obchodzi dzień 14 października. W tym dniu jest ze wszystkimi swoimi wychowankami w miejscu pracy i dzięki temu może naprawdę poczuć wagę jaką przywiązują przedszkolaki do wysiłku swojego nauczyciela.

12 .10 2012 roku gościliśmy w naszych progach Wójta Gminy Pleśna Pana Stanislawa Burnata, który wręczył wyróżnienia  nauczycielom z terenu gminy Pleśna.Od rana czuć było atmosferę wielkiego święta. Dzieci ubrane  inaczej niż w czasie zwykłych dni.  Udekorowana sala, zaproszeni goście  i wreszcie wspaniały program artystyczny w wykonaniu dzieci, to wszystko układało się w jedną, niepowtarzalną całość mającą na celu uczczenie ciężkiej pracy nauczycieli oraz wszystkich innych pracowników przedszkola. Bo w przedszkolu 14 październik to nie tylko potocznie nazywany Dzień Nauczyciela, to święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieciom w przedszkolu było naprawdę dobrze.

Dzień Edukacji Narodowej w Pleśnej

 


Poprawiony: wtorek, 23 października 2012 10:28
 
Joomla 1.5 themes, hosting company.