Czytające przedszkole-akcja "Cała Polska czyta dzieciom" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
sobota, 27 października 2012 16:05

gify książkiJak co roku w październiku i listopadzie rozpoczęliśmy  w przedszkolu przy współpracy Biblioteki Publicznej w Pleśnej akcję ?Cała Polska czyta dzieciom".W naszym przedszkolu oprócz nauczycielek,biblitekarza, do akcji włącza się coraz więcej rodziców oraz osoby znane w środowisku lokalnym.

W tym roku szkolnym skupiać się będziemy na 2 tematach:

  1. "Zostań przyjacielem przyrody"-kształtowanie postaw proekologicznych
  2. "Można inaczej"- przeciwdziałanie nieodpowiednim wzorcom zachowań dzieci w wieku przedszkolnym

Nauczenie dzieci poprawnego, bogatego i pięknego języka oraz swobody w posługiwaniu się nim, jest jednym z najważniejszych powinności dorosłych wobec najmłodszych i darów, jakie możemy im przekazać. To prawdziwa przepustka do lepszego życia. Wprowadzając częste czytanie, przedszkole może pomóc dzieciom w dobrym, a może nawet w doskonałym opanowaniu ojczystego języka. 

 

 

 

Poprawiony: czwartek, 08 listopada 2012 20:16
 
Joomla 1.5 themes, hosting company.