100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości- świętowanie w przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
piątek, 09 listopada 2018 09:38

11 listopada 1918r. to dzień, w którym Józef Piłsudski przejął władzę i dla uczczenia powstania suwerennego ośrodka władzy odrodzonej Polski, został w 1937 roku oficjalnie ogłoszony świętem narodowym Polaków. Jednak dzień ten był już od 1919 roku obchodzony jako Święto Niepodległości. Od tego czasu jest jednym z najważniejszych świąt obchodzonych przez Polaków w kraju i za granicą.Dzień 11 listopada 1918 roku był przełomowym momentem w dziejach Europy, a przede wszystkim w dziejach Polski. Po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji grupa III przygotowała uroczysty program artystyczny.Całe przedszkole wspólnie odśpiewało Mazurka Dąbrowskiego.


Poprawiony: niedziela, 11 listopada 2018 20:06
 
Joomla 1.5 themes, hosting company.