Warsztaty z wyrabiania ozdób techniką wycinanki ludowej. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
piątek, 15 marca 2019 09:13

W dniu 7 marca br. odbyły się zajęcia dla przedszkolaków Przedszkola Publicznego w Pleśnej – warsztaty z wyrabiania ozdób techniką wycinanki ludowej. W warsztatach uczestniczyły przedszkolaki z grupy III i IV. Dzieci dowiedziały się co to jest wycinanka i jak można w prosty sposób stworzyć niepowtarzalne ozdoby. Na zajęciach zostały im zaprezentowane przedmioty ozdobione wycinanką ludową. Po krótkiej części teoretycznej przystąpiliśmy do części praktycznej warsztatów,
a na to dzieci czekały najbardziej :) Każdy z uczestników warsztatów otrzymał nożyczki i kartki papieru i rozpoczęła się praca nad przepięknymi wycinankami – dzieci robiły swoje własne wycinanki. A na koniec zajęć każde dziecko wykonało wycinankowego kurczaczka, który może swoje miejsce znajdzie w Wielkanocnym koszyczku? Było głośno, gwarno i wesoło, a najważniejsze, że w takiej wesołej atmosferze powstały piękne, własnoręcznie wykonane prace, a każda wyjątkowa, bo wykonana samodzielnie małymi rączkami dzieci.  
 

 

 

W tym dziale
Poprawiony: piątek, 15 marca 2019 09:37
 
Joomla 1.5 themes, hosting company.