Warsztaty z wykonania pisanek wielkanocnych PDF Drukuj Email
piątek, 12 kwietnia 2019 13:22

W ramach partnerskiego projektu "Nasze Pogórze, Nasza Tradycje", którego liderem jest Stowarzyszenie GRUPA ODROLNIKA, organizowane są warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół.W dniu 11 kwietnia br. odbyły się zajęcia dla przedszkolaków Przedszkola Publicznego w Pleśnej – warsztaty z wykonania palmy wielkanocnej, pisanek. W warsztatach uczestniczyły przedszkolaki z grupy III i IV. Na zajęciach skupiliśmy się na wykonaniu pisanek metodą batikową. Dzieci dowiedziały się co to jest pisanka, jakimi metodami można ją wykonać oraz co to jest technika batikowa i jak wygląda praca taką metodą w praktyce. Dowiedzieliśmy się także, że pisanka to nie tylko pomalowane jajko kurze ale także np. gęsie czy strusie. Po krótkiej części teoretycznej przystąpiliśmy do części praktycznej warsztatów, a na to dzieci czekały najbardziej :) Każdy z uczestników warsztatów otrzymał swoje narzędzia do wykonania pisanek – specjalny patyczek i wosk. Było głośno, gwarno i wesoło, a najważniejsze, że w takiej wesołej atmosferze przez zabawę dzieci poćwiczyły rączki i trudną sztukę wykonana jajek technika batikową. I trzeba przyznać, że dzieci wykonały piękne pisanki, które na pewno trafią do wielkanocnego koszyczka.

Warsztaty rękodzielnicze dla szkół i przedszkoli - Warsztaty z wykonania palmy wielkanocnej, pisanekWarsztaty rękodzielnicze dla szkół i przedszkoli - Warsztaty z wykonania palmy wielkanocnej, pisanekWarsztaty rękodzielnicze dla szkół i przedszkoli - Warsztaty z wykonania palmy wielkanocnej, pisanekWarsztaty rękodzielnicze dla szkół i przedszkoli - Warsztaty z wykonania palmy wielkanocnej, pisanek

Poprawiony: piątek, 12 kwietnia 2019 13:28