Spotkanie przedszkolaków ze szkołą-losy naszych absolwentów PDF Drukuj Email
niedziela, 14 kwietnia 2019 20:27

W naszym przedszkolu od wielu lat prowadzone są działania zmierzające do niwelowania dziecięcych obaw i radosnego przestąpienia progu szkoły. Działania te mają na celu przede wszystkim wprowadzenie dzieci w świat edukacji szkolnej /tj. zapoznać  z wyglądem budynku - rozmieszczeniem sal i ich przeznaczeniem, wyposażeniem klas, sposobem prowadzenia zajęć lekcyjnych, itp., ale również umożliwienie dzieciom nawiązać przyjaźnie, zapewnić poczucie bezpieczeństwa „pod skrzydłami” starszych kolegów. Współpraca bazuje na różnorodnych formach aktywności zaczynając od zajęć warsztatowych, prezentacji teatrzyków, organizacji zawodów sportowych kończąc na nawiązywaniu koleżeńskich relacji opartych na wzajemnej sympatii. Współpraca przedszkola ze szkołą polega na świadomym i wzajemnym angażowaniu obu środowisk w podejmowane działania w celu ukazania realizowanej tematyki, projektów, programów czy zainteresowań.

Poprawiony: poniedziałek, 15 kwietnia 2019 14:53