Warsztaty ekologiczne dla przedszkolaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
sobota, 23 listopada 2019 19:06

Warsztaty przeprowadzone przez pracownika Parków Krajobrazowych w dniu 20.11.19 r. miały na celu zapoznanie dzieci z kwestią zależności środowiska naturalnego od zasobów wodnych oraz z bardzo istotną w kontekście zrównoważonego rozwoju kwestią ograniczenia zużycia tych zasobów.Warsztaty ekologiczne dla szkół i przedszkoli, pt. „Woda” zostały przygotowane w ten sposób, aby dzieci mogły aktywnie w nich uczestniczyć i uczyć się poprzez zabawę.

Po warsztatach dzieci:
  • wiedzą, że woda jest niezbędna do życia
  • znają sposoby na oszczędzanie wody
  • uświadamiają sobie, jakie zagrożenia niesie nieumiejętne gospodarowanie zasobami wodnymi
  • rozumieją, że zbyt duże zużycie wody przez jednych, powoduje spadek jakości życia u drugich
  • widzą, jak ważna jest szeroko pojęta oszczędność wody
  • lepiej pracują w grupie, potrafią współdziałać i współorganizować, wykształcają empatię.

Poprawiony: sobota, 23 listopada 2019 19:44
 
Joomla 1.5 themes, hosting company.