Obchodzimy w przedszkolu Święto Odzyskania Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
wtorek, 10 listopada 2020 19:16

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 10 listopada 2020 roku w trudnych warunkach panującej pandemii odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki  z grupy V podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych wykonane we wszystkich grupach wiekowych. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że mimo pandemii zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Tego dnia bowiem odbyły się także grupowe zawody " Biało- Czerwone" .Było uroczyście i kolorowo, nie zabrakło zabawy przy piosence „Jestem Polką i Polakiem”.  Był również quiz wiedzy o Polce, dzieci  utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, wydarzeń  historycznych naszej Ojczyzny. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Poprawiony: wtorek, 10 listopada 2020 19:44
 
Joomla 1.5 themes, hosting company.