Dzień Dziecka w Przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
piątek, 04 czerwca 2021 20:31

W słoneczne, wtorkowe przedpołudnie 1.06.2021 r., wszystkie dzieci z naszego przedszkola zebrały się w ogrodzie przedszkolnym lub w salach, aby radośnie obchodzić swój ulubiony dzień, czyli Dzień Dziecka. Inicjatorem tego międzynarodowego święta jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Dzień Dziecka ustanowiony został w 1954 r. przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. W ramach propagowania założeń tego święta, wszystkie nasze przedszkolaki wspólnie uczestniczą w wesołych zabawach, przepełnionych radością i beztroską. Spotkanie rozpoczęło się od zabaw muzyczno - ruchowych prowadzonych kolejno przez wszystkie nauczycielki. Dzieci z uśmiechami na buziach uczestniczyły w zabawach popularnych takich jak „Kaczuchy” i „Dwóm tańczyć się zachciało” oraz zabawach tanecznych do piosenek: „Boogie - woogie”, „Ręce do góry” i „Każde dziecko parę ma”.  A po wspólnych pląsach i tańcach, przyszedł czas na swobodne zabawy terenie ogrodu lub sali, gdzie dla dzieci przygotowane zostały różnobarwne namioty, tunele, zabawy z chusta animacyjną i inne atrakcje. Każde dziecko, wedle swojego uznania i zainteresowania, mogło skorzystać z tego, co mu się spodobało. Dla  przedszkolaków rodzice zorganizowali przedstawienie pt."Piracka przygoda-na nią nigdy czasu nie jest szkoda". Na zakończenie tego wesołego i pełnego wrażeń dnia, każdy przedszkolak zabrał do domu cos slodkiego i piłkę w prezencie.

Poprawiony: sobota, 19 czerwca 2021 06:50
 
Joomla 1.5 themes, hosting company.