Rozwijanie kompetencji czytelniczych i prozawodowych w przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Morys-Drogoś   
poniedziałek, 14 czerwca 2021 07:23

W czerwcu zakończyliśmy akcję "Cała Polska czyta dzieciom" oraz współpracę z Gminną Biblioteką Publiczną w Pleśnej.W ramach realizacji  rocznego planu pracy i rozwijania kompetencji czytelniczych , którego celem było rozbudzanie u dzieci zainteresowania książką jako źródłem wiedzy, wartości i przyjemności, zrealizowano w tym roku przedszkolnym wiele zadań z zakresu czytelnictwa i rozwijanie orientacji prozawodowej.W poszczególnych grupach zorganizowano kąciki książki dostosowane do możliwości percepcyjnych dzieci w danym wieku. Przedszkolaki miały swobodny dostęp do książek. Dzieci wdrażane były do poszanowania książek.Na bieżąco uzupełniano zasób poszczególnych kącików książki.Nauczyciele oraz pani bibliotekarz z GBP w Pleśnej czytały dzieciom utwory literackie: baśnie, bajki, wiersze.  Pani Bibliotekarka opowiadała o swojej pracy.W każdej grupie wprowadzony jest zwyczaj czytania o stałej porze dnia.

 

Poprawiony: poniedziałek, 14 czerwca 2021 07:42
 
Joomla 1.5 themes, hosting company.